Sporda kilolar arttı ama vücut gelişmiyor

Yusuf Kiraz 38

Decapat
Daha fazla  
Yaklaşık 5 aydır vücut geliştirme yapıyorum. 2 defa omuz 2 defa biceps 2 defa triceps kalan bölgeleri de 1'er defa çalıştırıyorum. Kaslarımı en az 72 saat boyunca dinlendiriyorum. İlk başladığımda 20 kilo bench i zor kaldırırken şu an 45 kilo ile set atıyorum. Leg pressim 40 kilo arttı. Barbel rowumda 15 kilo arttı. Geçen ay kas kütlemi ölçme aletine gittiğimde 4 ayda 3 kilo kas koyduğumu söyledi hocam. Beslenmem de iyi kilomun 1.6 katı bazen 2 katı protein alıyorum karbonhidratımı da pirinç makarna ve tam buğday ekmekten alıyorum. Neler yaptığımı kısaca açıkladım size. 2 ay önceki ve şimdiki fotoğraflarıma baktığım zaman pek de gelişmediğimi görüyorum. Bu normal mi? Herkesin dediğine göre güçlenmek kesin olarak kas koymak demek. Ama benim kaslarım dışa vurmuyor.

Hocam dirty bulk yapıp hedefiniz olan kiloya ulaştıktan sonra definasyona girip yağ yakmanızı öneririm. Eğer yaparsanız Dirty bulk adı altında önünüze gelen her şeyi yemeyin. Bir beslenme düzeni oluşturup gereken makroları almanız yeterlidir. Sonra daha da yağlanırsınız.

Ben ektomorfum, toplam 2 yıl belki daha fazla ev-spor antrenmanı yapıyorum beslenme iyi değil. Ben de olduğundan daha yavaş gelişiyorum. İster salonda ister evde çalışayım, artık çalıştığım hiçbir kas grubu spordan sonra yorgun olmuyor, sanki çok az spor yapmışım gibi kaşlarım zinde kalıyor. Bu spor öyle. Kaldı ki istediğin sayılara ulaştığında da kendini küçük hissedeceksin. Ben bu geçen üç ay salondaydım, salona her girdiğimde daha küçülmüş hissediyordum. Bu spor insanda beden dismorfik bozukluğunu tetikliyor. Çok takılma.

Ben ektomorfum, toplam 2 yıl belki daha fazla ev-spor antrenmanı yapıyorum beslenme iyi değil. Ben de olduğundan daha yavaş gelişiyorum. İster salonda ister evde çalışayım, artık çalıştığım hiçbir kas grubu spordan sonra yorgun olmuyor, sanki çok az spor yapmışım gibi kaşlarım zinde kalıyor. Bu spor öyle. Kaldı ki istediğin sayılara ulaştığında da kendini küçük hissedeceksin. Ben bu geçen üç ay salondaydım, salona her girdiğimde daha küçülmüş hissediyordum. Bu spor insanda beden dismorfik bozukluğunu tetikliyor. Çok takılma.
Anladım teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı