Spotify farklı cihazlara ayrı ayrı mı indirme yapılır?

Yer
Antalya
Daha fazla  
Merhabalar, Spotify kullanıcısıyım. Normalde müziklerimi online olarak dinliyordum fakat üniversite nedeni ile internetim biraz sıkıntıda ve ben de parçalarımı indirmek istiyorum. Soruma gelirsek laptopuma müziklerimi indirirsem telefonumda da kullanabilir miyim yoksa her ikisi için ayrı ayrı mı indirmeliyim? Aktarma ve bu gibi işlemler yapılabiliyorsa yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler. Ve son olarak premium kalitede bir müzik kaç mb harcıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de metro çok kullandığım için müziklerimi indiriyorum. Önceden farketmedim ama geçenlerde bilgisayarımdaki Spotify'a indirdiğim (kaydet) müzikleri, telefonumdan uygulamaya girince indiriliyor ibaresini ve soluk gri indirme işaretini gördüm. Bende yalnızca wi-fi üzerinden indirme açık çünkü. Anladığım kadarıyla her cihaz için ayrıca yapılmalı bu işlem. Senkronize etmek gibi bir durum sanırım.

Ben de metro çok kullandığım için müziklerimi indiriyorum. Önceden farketmedim ama geçenlerde bilgisayarımdaki Spotify'a indirdiğim (kaydet) müzikleri, telefonumdan uygulamaya girince indiriliyor ibaresini ve soluk gri indirme işaretini gördüm. Bende yalnızca wi-fi üzerinden indirme açık çünkü. Anladığım kadarıyla her cihaz için ayrıca yapılmalı bu işlem. Senkronize etmek gibi bir durum sanırım.
Bilgisayara indirdiğim spotify dosyasını telefona aktarınca çalışıyormu acaba?

Hayır çalışmaz. İkisi için farklı farklı indirmeler yapmanız gerekiyor. Birisi telefon hafızasında tutulurken diğeri bilgisayar hafızasında saklı tutuluyor. Bulut özelliği olmadığı için şuanlık böyle.

Telefon ve bilgisayar için ayrı bir format türü mü kullanılıyor? Bilgisayardaki ses dosyaları telefonda niçin çalışmıyor, senkronizasyon yüzünden mi?
Sanırım Spotify'da bulut sistemi tarzında bir sistem olmadığı için durum böyle. Mesela Apple Music'den aldığınız bir müzik bütün cihazlara otomatik tanımlanıyor. Fakat Spotify'da çevrim dışı müzik olayı biraz daha manuel gibi sanırım. Kendisi bir format oluşturuyor olabilir.

Sanırım Spotify'da bulut sistemi tarzında bir sistem olmadığı için durum böyle. Mesela Apple Music'den aldığınız bir müzik bütün cihazlara otomatik tanımlanıyor. Fakat Spotify'da çevrim dışı müzik olayı biraz daha manuel gibi sanırım. Kendisi bir format oluşturuyor olabilir.
Anladım. Peki indirme sınırı hakkında bilginiz var mı?

Anladım. Peki indirme sınırı hakkında bilginiz var mı?
İndirme sınırı yok bildiğim kadarıyla çünkü ben her beğendiğim parçayı indiriyorum. Fakat ben ayarlardan yalnızca wi-fi üzerinden indirmeyi seçtim. Çünkü bazen dalgınlıkla kaydet kısmına bastığım oluyor. Bu da telefon internetimi çok yiyordu. Kendime önlem gibi bir şey yani:) Yüksek kalitede indirme açık olduğu için benim için önemli bir durum bu:)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı