Çözüm Spotify içerik kullanılamıyor hatası

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Selamlar.
Konuya girmeden önce söylemek isterim ki çözüm tamamen bana aittir. Nasıl bulduğumu konunun en sonunda anlatacağım.
Spotify masaüstü uygulamasında, hatta bazen de web uygulamasında, bir müzik çalmak istediğimizde, indirilenler hariç hiçbir müzik oynatılmıyor ve aşağıdaki hatayı veriyor.

içerik kullanılamıyor.PNG

Bu hatanın çözümü aslında çok basit.

Öncelikle hatanın neden kaynaklandığını söyleyeyim;
Spotify açılırken herhangi bir internet bağlantınız olmazsa, bilgisayarınızı sonradan internete bağlayıp, Spotify'dan çıkıp geri girseniz bile aynı hatayı vermeye devam ediyor.
Kısacası, Spotify başlatılırken aktif bir internet bağlantınız yoksa "bu içerik kullanılamıyor" hatası ortaya çıkıyor.

Peki çözüm nedir?

Tahminimce, Spotify uygulaması sistem başlatılırken başlatılacak şekilde ayarlıdır. Öncelikle bunu kapatmamız lazım;

Adım 1 - Görev yöneticisini açıp başlangıç sekmesine gelin.

Adım 2 - Spotify'ı bulup sağ tıklayın, ardından devre dışı bırak seçeneğine tıklayın.

Devre dışı bırakmak.PNG

Adım 3 - Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Bu işlemleri yaptıktan sonra, tek yapmanız gereken, bilgisayarınızı bir internete bağlamak, ardından Spotify'ı başlatmak.

Bu işlemi yaparak Spotify'ın siz internete bağlanmadan önce açılmasını önlemiş oluyoruz. İnternet bağlantısı olmamasından doğuyor bu problem yukarıda da bahsettiğim gibi. İnternete bağlandıktan sonra el ile Spotify'ı açıp müzik dinleyebilirsiniz.

Spotify'ı bilgisayarıma kurdum, ancak bu problem yüzünden müzik dinleyemiyordum.
İnternetteki çeşitli çözümleri denedim. Bu çözümler sırasıyla şöyleydi;
1 - Bazı sistem dosyalarını silmek.
2 - Spotify'ın eski sürümünü yüklemek.
3 - Cache temizlemek.
Hiçbir çözüm işe yaramayınca, ben de dedim ki "Zaten kullanamıyorum, sistemim de düşük, programı silmektense, belki düzelir umuduyla, sisteme yük olmaması adına başlangıçta açılmasını kapatayım."
Aradan birkaç gün geçti, ödev yaparken müzik dinlemek istedim. Spotify'ı açtım ve sorunsuz çalıştı. Bu süreçte hiçbir güncelleme yapılmadı. Sorunsuz çalışınca benim aklıma "acaba bağlantı sorunlarından dolayı mı hata veriyor" diye düşündüm.
KYK yurdunda kalıyorum. Yurt internetine bağlanmak için kullanıcı adı ve şifre girmemiz gerekiyor. Wi-Fi ağına bağlandığınızda internet bağlantısı olmuyor kısaca.
Bunu fark ettikten sonra olayı anladım. Kendi telefonumdan internet paylaşımını açtım mobil veri kapalı bir şekilde. Aynı hatayı vermeye devam ediyordu.
Spotify'ı kapatıp bilgisayarı yeniden başlattım. Mobil verim açık bir şekilde tekrardan internete bağlanıp Spotify'ı açtım ve sorunsuz bir şekilde müzik dinleyebildim.
Ardından KYK interneti ile de denedim aynı şeyi. Aktif bir bağlantı yokken hata verdi. Önce ağa giriş yapıp, ardından Spotify'ı açtığımda sorun düzelmişti.

Anlatım bir tık karışık olmuş olabilir. Bunun için özür diliyorum. Olabildiğince anlaşılır ve açık bir şekilde yazmaya çalıştım.
Anlamadığınız bir şey olursa sorabilirsiniz.

Teşekkürler.

Geri
Yukarı