Spotify neden çok kullanılıyor?

Arkadaşlar, her insan gibi ben de müzik bağımlısıyım ancak bu müzik bağımlısı olan insanlar, Spotify kullanıyor. Bu programı gördüm ancak 1 kere bile indirip bakmadın. Bu program nasıl bir şey? Müzik dinleniyor ancak belli bir özelliği mi var? PC daha mı az yoruyor? Ben genellikle internetten yazıp dinliyorum ancak bu programın ne tür özellikleri, güzellikleri var? İndirmek gerekli mi?

Arkadaşlar, her insan gibi ben de müzik bağımlısıyım ancak bu müzik bağımlısı olan insanlar, Spotify kullanıyor. Bu programı gördüm ancak 1 kere bile indirip bakmadın. Bu program nasıl bir şey? Müzik dinleniyor ancak belli bir özelliği mi var? PC daha mı az yoruyor? Ben genellikle internetten yazıp dinliyorum ancak bu programın ne tür özellikleri, güzellikleri var? İndirmek gerekli mi?
Müzikleri çok kaliteli olarak indirebiliyor. Ayrıca içerik çok fazla.

Daha akıcı, beğendiğin şarkılarla çalma listesi oluşturma gibi imkanların var daha basit temalı ve kullanışı kolay.

İndirmek gerekli değil. İnternet sitesi üzerinden dinleyebilirsiniz. Ama ben daha pratik açıldığından kendi uygulamasını tercih ediyorum. Ek olarak Spotify'ın sitesini açıp dinlerseniz tarayıcı da yük yapacaktır. Spotify'ı temel kullanma sebebim pratik ve hızlı olması. İnternette bir müzik arattığında bir ton remix falan çıkıyor. Ben orijinalini istiyorum. Henüz isteyip de bulamadığım bir müzik olmadı.

Ek olarak müzikleri YouTube gibi yayın platformlarından açarsanız görüntü de olacağından dolayı daha fazla internet harcar. Premium olmayınca arada bir reklam çıkıyor ama müziğe odaklanan birisi değilim. Açma amacım öylesine ses olması. O yüzden benim için sorun olmuyor.

Sevdiğin müzkleri kaydedip arkadaşlarınla paylaşabilir, onların profilini dinlediği müzikleri görebilir, dünyada, Türkiye'de yeni çıkan müzikleri öğrenebilir, sıralamayı görebilirsin. Dinlediğin müzik zevkine göre program sana playlist yapabiliyor. Ve her hafta senin dinlediğin türde yeni şarkılar önerebiliyor.

Sadece Spotify bu işi yapmıyor ama en kapsamlı yapan Spotify şarkı kütüphanesi çok geniş. Deezer ya da Soundcloud'da kullanabilirsiniz ama şarkı kapsamı olarak Spotify çok geniş ve ses kaliteside oldukça iyi.

YouTube en iyi müzik yeri bana kalırsa. Otomatik oynatı açıyorum akıyor. Bazen önerilenlerden gayet güzel şarkılar keşfediyorum. Kullanılma sebebi genellikle telefonlarda yer kaplamaması ve az internet yemesi.
Müzikleri çok kaliteli olarak indirebiliyor. Ayrıca içerik çok fazla.
Bence tam tersi. Bir şarkının başka bir halini remixini dinlemek istesen yok bile. (Ama Spotify Premium kullanıyorım. :D :()

Spotify'ın bu kadar çok kullanılmasının sebebi, rahatlık. Veriyorsun 5 lira, reklam virüs derdi olmadan rahatça orijinal müzikleri dinliyorsun.

Geri
Yukarı