Spotify neden şarkıları engelliyor?

Ozan87

Kilopat
Spotify'da bazı şarkılar engelli gri bir yazı ile oluyor. Mesela dün eklediğim şarkı ve dinlediğim parça bugün engellenmiş. Listemde gözüküyor ancak dinleyemiyorum. Bunun nedenini bilen var mı ve bir çözümü var mıdır acaba?

Ülke engeli, telif sorunları gibi temel sebepler var.

Bazı gruplar, bazı albümlerini önce yayınlıyor, sonra Spotify ile anlaşamayıp kaldırabiliyor albümlerini. Örnek verecek olursak Tool grubu, müzik dağıtımcılarıyla arası hiç iyi değil. Onun haricinde Pantera'nın ilk albümleri yok. Bir ara da Metallica'nın Death Magnetic albümü ülkemizde dinlenemez hâle gelmişti, şimdi yeniden aktif. Çalma listemde 1800'e yakın şarkı var, yaklaşık 50 tanesi dinlenemiyor şu anda.

Ek olarak şunu söyleyeyim, eğer Premium kullanıyorsanız yerel dosya olarak ekleyip, Spotify üzerinden bilgisayar harici cihazlarda müziklerinizi dinleyebilirsiniz. Bilgisayarda iken Premium olmasa da olur.

Dediğiniz mantıklı, alman rap şarkısı dinleyeceğim mesela Almanya top 50 de dinleniliyor ancak burada yasak. Bunun bir çözümü var mıdır acaba?

Galiba siz de benim gibi Palmen aus Plastik albümünü dinlemek istiyorsunuz. Ben telefondan bir VPN açıp tarayıcı üzerinden Spotify masaüstü sitesine girip konumu Almanya yaptım ve sorun çözüldü. Albüme kavuştum. (hortlattığım için kusura bakmayın.)

4 sene olmuş olsa da, hepimiz yanlış düşünmüşuz bu şarkılar kötü söz içerdiği için sansurden gözükmüyor. Ayarlarda sansürlü içeriğin calinmasina izin ver deyince düzeldi. Bu mesajı gördüyseniz, yasiyorsaniz bir belirti gösterin.

4 sene olmuş olsa da, hepimiz yanlış düşünmüşuz bu şarkılar kötü söz içerdiği için sansurden gözükmüyor. Ayarlarda sansürlü içeriğin calinmasina izin ver deyince düzeldi. Bu mesajı gördüyseniz, yasiyorsaniz bir belirti gösterin.
Hocam Erkin Koray'ın şarkıları bile grileşiyor, telif vs. etkiliyor diğerlerinin dediği gibi.

Çok nadir dinlenen müzikleri çok fazla dinleyince de ülkede yasaklanıyor. Ya telif hakları dinlenince akıllarına geliyor. Veya bot sistemi gibi bir şey var. Biri anormal dinleyince otomatik engel atıyorlar. Sözsüz ve doğu müziklerinin çoğunun erişimi böyle kaybettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı