Sprey boya ile kasa modifiye

SHABBAROS

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Ögrenci
Selam arkadaşlar bugün kırmızı renk bir sprey boya aldım bununla kasayı boyayıp modifiye etmek istiyorum sizin fikirleriniz neler her şeyi paylaşabilirsiniz.
Not: Bittiği zaman fotoğrafını atacağım :)😁

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaklaşık 3 sene önce şöyle bir şey yapmıştım:

Şu an ise beyaza boyadım ve daha güzel oldu. :)

Yaklaşık 3 sene önce şöyle bir şey yapmıştım:

Şu an ise beyaza boyadım ve daha güzel oldu. :)
Fıstık yeşili deneyin. Eliniz alışmış ya da beyazla karışık olsun. Güzel duracağını düşünüyorum.

Şu anki hali bu:

20200428_203546.jpg
IMG-20190811-WA0003.jpg
IMG-20190811-WA0004.jpg

Yeterli alanın ve rahat rahat boyayabileceğin yer varsa çok kolay oluyor.

120'lik 80'lik ve 60'lık zımparalar kullandım. 3 kat ve katlar arasına zımpara uyguladım. Maske bandı olarak kağıt bant kullandım.

Sabır ve dikkatle güzel sonuçlar ortaya çıkıyor.

Ama evde ya da balkonda olacak iş değil.

Zımpara yapıp astarını atmayı unutma. Benim de aklımda var şöyle araba modifiye eder gibi kasa modifiye etmek. Fakat modifiye yapılmış TOFAŞ gibi durur diye düşünüyorum. 😁 Sistem biraz tırt. 😅

Her şeyden önce lütfen boyayacağınız parçaları iyice zımparalamayı unutmayınız :).
Kasa modelinizi belirtirseniz öneri yapabiliriz.
Şu anki hali bu:

Eki Görüntüle 548116Eki Görüntüle 548117Eki Görüntüle 548118

Yeterli alanın ve rahat rahat boyayabileceğin yer varsa çok kolay oluyor.

120'lik 80'lik ve 60'lık zımparalar kullandım. 3 kat ve katlar arasına zımpara uyguladım. Maske bandı olarak kağıt bant kullandım.

Sabır ve dikkatle güzel sonuçlar ortaya çıkıyor.

Ama evde ya da balkonda olacak iş değil.
Öncelikle kasam eski bir kasa bu yüzden şekil çizmeyi düşünüyorum
Modelini bulamadım markası silinmiş çünki ama buna benziyor

Fıstık yeşilini de sol tarafa yapabilirim aslında
Zımpara yapıp astarını atmayı unutma. Benim de aklımda var şöyle araba modifiye eder gibi kasa modifiye etmek. Fakat modifiye yapılmış TOFAŞ gibi durur diye düşünüyorum. 😁 Sistem biraz tırt. 😅
Bence dene ben sıkıldığım için yapıcam sistemim iyi ama kasam kötü benimde :D
bu çok hoşuma gitti nasıl yaparım bunu sizce

Son düzenleme:
Çizim yeteneğiniz varsa kasayı değişik çizimlerle doldurabilirsiniz.
Me doodling myself doodling - YouTube

Bunun için önce kasayı (kontrol paneli dışında) tamamen beyaza boyayıp üstünden siyah kalın bir kalemle geçmek yeterli olur. Bunun için özel kalemler var, biraz araştırarak bir tane edinebilirsiniz.

Çizimde çok yetenekli değilseniz maskeleme bandı kullanıp kat kat boyayarak bu tarz bir görünüm verebilirsiniz.
EVH Striped Series Frankenstein Relic - Red/Black/White | Sweetwater

En son önerim hydro dipping yapmanız. Aralarında en zorlusu bence bu, çünkü kasa parçalarının sığacağı kadar büyük bir kap bulmak pek kolay değil.
Top 5 best hydro dipping/water transfer printing/hydrographic ...

Kabı parçaların sığacağı kadar derinlikte suyla doldurup, suyun yüzeyine seçtiğiniz renkteki spreyleri püskürtüyorsunuz. Sonra parçayı yavaşça suya batırıyorsunuz.

3 yöntem için de YouTube'da videolar mevcut. İlk ikisinde parçaları zımparalamanız gerekecek fakat üçüncüsünden emin değilim.

Geri
Yukarı