Squad Türk sunucuları dolu mu?

183206

Megapat
Makaleler
1
Günün herhangi bir saatinde full dolu bir Türk sunucusu bulabilir miyim? Türklerle oynamak zevkli mi? İletişim kuruyorlar mı? Oyunun optimizasyonundan hemen hemen herkes şikayetçi, yüksek sistemlerle bile 40 FPS alıyorlar. Çok rahatsız ediyor mu? Oyunu öğrenmek çok uzun sürer mi? Oyun alınır mı?

Günün herhangi bir saatinde full dolu bir Türk sunucusu bulabilir miyim? Türklerle oynamak zevkli mi? İletişim kuruyorlar mı? Oyunun optimizasyonundan hemen hemen herkes şikayetçi, yüksek sistemlerle bile 40 FPS alıyorlar. Çok rahatsız ediyor mu? Oyunu öğrenmek çok uzun sürer mi? Oyun alınır mı?
2 tane genelde hep dolu olan türk sunucu var.
Türklerle oynamak koordineli olunca zevkli oluyor.
Evet kuruyorlar.
Oyun optimizasyonu sıkıntılı bende 3060 var full ayarlarda oynayamıyorum kasıyor ortaya alınca ekran kartını %60 kullanıyor yine arada drop yiyorum, beni rahatsız ediyor.
Öğrenmen bir kaç gün sürer sonra alışırsın.
Böyle oyunları seviyorsan alınır.

Oyunu öğrenmek biraz zor adamları göremezsiniz başlarda ondan sonra alışırsınız 100-150 saatiniz olana kadar zırhlı araç oynamanızı önermem.

Günün herhangi bir saatinde Full dolu bir Türk sunucusu bulabilir miyim? Türklerle oynamak zevkli mi? İletişim kuruyorlar mı? Oyunun optimizasyonundan hemen hemen herkes şikayetçi, yüksek sistemlerle bile 40 FPS alıyorlar. Çok rahatsız ediyor mu? Oyunu öğrenmek çok uzun sürer mi? Oyun alınır mı?

Vallahi oyunu oynamadım ama hiçbir oyunda Türk oyuncularla oynamak iyi değil.

7-8 yıldır Path of Exile oynuyorum. Diablo 3'ün F2P ve daha iyi olduğunu düşün. Öyle bir oyun.
Bu oyun şu ana kadar gördüğüm en iyi topluluğa sahip. Herkes yardım sever. İstediğin kişiyle sohbet edebiliyorsun. İtem satışında sohbet, pazarlık vs yapıyorum zevkli oluyor tabii İnigilizcem de gelişiyor birazcık :)

Gel gelelim bu oyunda Türk sayısı az olmasına rağmen denk gelince ya partiyi bozuyor (sabote ediyor), ya küfür ediyor, ya dolandırıcılık yapmaya çalışıyor ya da oyunu öğrenmeye çalışmayıp birisi bana anlatsın diye yardım bekliyor. Ben hep bizim topluluklardan uzak durmuşumdur. İngilizceni geliştirip yabancı insanlarla oynamanı tavsiye ederim.

Irkçılık falan yaptığımı düşünmeyin. Zaten ne demek istediğimi anlamışsınızdır. :)

@Quadranil1 @darkinside Battlefield'ı sürekli tanklara, uçaklara, oyuna hayatını yatırmış heriflere ölmekten bıktığım için silmiştim. Bu oyunda da askerden çok tanka, uçağa ölme olayı var mı?

Uçak olayı şöyle. Squad'lar var ve bu Squad'ların yöneticisi Squad leader var. Squad Leader'leri de commander yönetiyor. Commanderin uav, hava saldırısı ve büyük Artilerry'si var. Bu skillerinde kullanım şekli var. Atmak istediğiniz bölgeye bir Squad leader veya kendisi gidip orayı t basılı tutarak taktik destek ister ve enter tuşundan haritadan onaylayıp skill atar. Bunların da süresi vardır 30 dk falan uzun sürer.

Tankların maç başı 15dk süresi olur. Siz fob atıp ilk bayrakları almadan tanklar gelemez. Çoğunlukla tanklar birbiriyle uğraştığı için piyadelere çok gelmez. Fakat sizin tankınız patlar ve tank piyadelere oynamaya başlarsa burada anti tanklar devreye girer. Light anti tank ve heavy anti tank vardır. Kısaca lat ve hat. Lat'lar piyade taşıyıcı araçlara, kamyon ve normal zırhlı araçlara vurabilir çok bir işlevi yoktur. Hat ise tankları yok etme gücüne sahip gayet güçlü bir roket. Fakat bu Class'ı oynayan kişiler işinde iyi olması gerekir çünkü 50V50 oynanan maçta her tarafta 2'şer hat vardır. Ve zırhlı araçlar patlayınca süresi vardır gelmesi için zırt pırt tank, zırhlı araç sizi rahatsız edemez. Tank 20 dk ifv 15 dk normal zırhlı araç 10 dk gibi süreler vardır. İfv ve zırhlı araçlar maç başı çıkabilir ve ileriye pushlayabilir veya bir dağa çıkıp oradan kesebilir oynayan kişinin keyfine bağlı strateji yapabilir.

Hava saldırısı işaretlediği yeri vurup geçiyor bu arada.

Son düzenleme:
@darkinside Wow. Kaç saatiniz var bu oyunda? Bu oyunu almayı düşünmemin bir sebebi de konuşarak oynamanın zevkli olacağını düşünmem. Random insanlarla oynayacağım, bir ekibim yok. Bu konuda bir hayal kırıklığı yaşatmaz değil mi?

@darkinside Wow. Kaç saatiniz var bu oyunda? Bu oyunu almayı düşünmemin bir sebebi de konuşarak oynamanın zevkli olacağını düşünmem. Random insanlarla oynayacağım, bir ekibim yok. Bu konuda bir hayal kırıklığı yaşatmaz değil mi?
250 saatim var ama oyuna başlamadan önce oynadığımdan çok rehber videoları izledim. Konuşarak oynarsınız fakat bazı squadlar ciddi , sinirli veya solo biri odaklanmaya çalışıyorsa biraz sıkıntı olabiliyor. Goygoy dönebiliyor squadda. Ekibiniz olmaması şu yönden kötü Tank , apc , ifv oynayacaksanız zorlanırsınız hatta oynanmıyor neredeyse.

@darkinside Tank oynamam. Rastgele girdiğim bir squadda iletişim kurarak oynayabilmek istiyorum. Oyunun optimizasyonu rezalet diyorlar. Arkadaş 3060 ile 60 FPS zor alıyorum diyor.
Niye düzeltmiyorlar optimizasyonu?

Geri
Yukarı