Squid Game'e mavi balina vakası diyorlar

Haber kanalları iyice cozutmaya başladı bazı kanalların yalan haberden dolayı kapanması gerekiyor artık ama bunu denetleyecek kurum maalesef böyle işlere bulaşmayıp yerli yersiz sansür uygulamaya devam ediyor :(

Ayrıca böyle olaylar oluyorsa bilakis bunlar velilerin sorumsuzluğundandir 4 yaşındaki çocuğa tableti veriyorlar büyüyor 7 8 yaşına değişik videolar görüyor deniyor kendine zarar veriyor ya da olumsuz etkiliniyor ve tabii ki ailesinin bundan haberi yok çünkü sorumsuzluk :)

Squid Game hakkında çıkan saçma haberleri duymuş ve görmüşsünüzdür oradan buradan. Gerçekten diziyi bilmeyenler izlerse yanlış anlayabilir, yeni bir mavi balina vakası falan diyorlar bir de :D. Annemle beraber haber izlerken Squid Game haberi çıkmıştı haberde çocuklar oynayıp etkileniyor intahar falan ediyor okulda bir şeyler olmuş yeni mavi balina vakası falan zırvaladı haberci, annemde bana "oynamıyorsun değil mi?" dedi tabii hayır dedim ne diyeceğim aşağılayamam nereden bilecek Squid Game'i. Yani sıkıntı primci haberciler yüzünden ailelerin bu haberi görüp yanlış anlamaları. Siz yaşadınız mı ailenizden bunun gibi bir şey?

Hocam size bundan daha mantıksız bir şey söyleyeyim mi?

Çocuğun teki Minecraft'ta gördüğü salıncağı reelde yapmaya çalışırken bir şekilde ölümden dönüyor ve bilin bakalım haberciler ne diyor :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunlar akıllanmaz 🤣

Çocuğun teki Minecraft'ta gördüğü salıncağı reelde yapmaya çalışırken bir şekilde ölümden dönüyor ve bilin bakalım haberciler ne diyor :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bunlar akıllanmaz 🤣

Bende tam da bu haberden bahsediyordum.

Bunlar akıllanmaz 🤣
Yeni karakter açıldı: Mine Craft.

Ya yemin ediyorum, babam tam bir film manyağıdır. O ilk bilgisayarı alıp interneti bağlattıktan sonra izlemediği en fazla 2-3 film vardır. Sabah akşam yeni çıkan, eski ne varsa hepsini izlerdi. Bu bahsettiklerim 10-15 sene içerisinde olanlar. Ben ta o senelerden beri yaşım 15-16 civarları izlediği bütün vahşet içerikli, kanlı, paranormal, gerilim bütün filmleri istemeden de olsa izledik. E ne oldu şimdi bize? Anasını babasını kesen caniye mi dönüştük? Hemen gidip intihar mı ettik? Tabi ki hayır, yaşım şu an 27 ve 5 yaşında dünyalar güzeli oğlumla ve eşimle hayatımı yaşıyorum. Bunları benimle birlikte yaşayan diğer 2 kardeşim annem babam da normal insanlar. Kınamıyorum ama bir filmi veya diziyi izleyip intihar eden asalak zayıf halka gençlerin ya doğuştan sorunları var ya da aşırı zayıf beyinleri var. Bunları görünce aklıma hep o kadar habere, olanlara rağmen 3-5 yüz bin TL falan falan dolandırılan insanlar geliyor.

Geri
Yukarı