Ssangyong Korando vs Opel Grandland X

Metin Taskin

Hectopat
İkisi de çok güzel araçlar hem Opel'de hem de Ssangyongda şikayetçi olanlar var. Uzun ömürlülük için Titanium Korando mu yoksa 1.5D Opel Granland X mi? Tiguan kullandım ancak 160.000km de şanzuman ağır hasar görmüş. Aracı hareket bile ettiremiyordum sürekli böyle masraflardan bıktığım için sonunda sattım aracı, o yüzden şanzumanı sağlam dayanıklı bir araba arıyorum. 350 - 400 arasında önerileriniz varsa çok memnun olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sportage Full paket öneririm 2014 var bizde tucson un 4x4'de gittiği yerlere eco da zorlanmadan çıktık sesli kontrol yol biligisayarı açılır cam tavan gibi bir sürü özelliği var rahat ve geniş beş kişi İstanbul-Trabzon yolunda 1100km rahat gidip geldik 2700 devirde 5. vites 160'ı gördük içeri az rüzgar sesi aldı rahat konuştuk ayrıca Trabzon'da yaylaları gezerken yağmur yağdı çamura BAT'a çıka gittik hiç zorlamadı.

Ssangyong Korando da çok güzel performanslı araçlar. Eskisi gibi değil Ssangyong, çıtayı bayağı yükselttiler. Bayiye gidip bir göz atın, beğeneceğinizden eminim.

Sportage Full paket öneririm 2014 var bizde tucson un 4x4'de gittiği yerlere eco da zorlanmadan çıktık sesli kontrol yol biligisayarı açılır cam tavan gibi bir sürü özelliği var rahat ve geniş beş kişi İstanbul-Trabzon yolunda 1100km rahat gidip geldik 2700 devirde 5. vites 160'ı gördük içeri az rüzgar sesi aldı rahat konuştuk ayrıca Trabzon'da yaylaları gezerken yağmur yağdı çamura BAT'a çıka gittik hiç zorlamadı.

Veya 2016-2017 sorentolara bakabilirsiniz çok lüksler ve sağlam ayrıca 7 kişilikler büyük istemiyorum derseniz sportage alın dediğim gibi ayrıca sportage 2010 2016 model arası sınıfının en sağlamı ve en az sorun çıkaranı euroncapden bakabilirsiniz.

Gerçekten Sportage güzel araba. Biz de 2014 de sıfır alıp 2 yıl kullanmıştık ve konforu gayet iyiydi. Gerçi bizimki 1.6 135 hp otomatik olanıydı ve bu motorun pek iyi olduğunu söyleyemem. Fazla yakıyordu ve üst devirler dışında biraz hantaldı.

Gerçekten sportage güzel araba. Biz de 2014'de sıfır alıp 2 yıl kullanmıştık ve konforu gayet iyiydi. Gerçi bizimki 1.6 135 HP otomatik olanıydı ve bu motorun pek iyi olduğunu söyleyemem. Fazla yakıyordu ve üst devirler dışında biraz hantaldı.

Bizde 136 HP 1.6 concept Plus var eco modda maks 3.5 k devire çıkıyor şehir içi ve dışı için hantal diyemem kategorisine göre ama ecodan çıkınca araç kategorisine göre bayağı hızlı oluyor ve performansı 2 katına çıkıyor off roadda üzmüyor. Eco da 8.6 litre normal modda 11.9 litre yakıyor ama cip olduğunu belli ediyor motor seside çok güzel.

Bizde 136 HP 1.6 concept Plus var eco modda maks 3.5 k devire çıkıyor şehir içi ve dışı için hantal diyemem kategorisine göre ama ecodan çıkınca araç kategorisine göre bayağı hızlı oluyor ve performansı 2 katına çıkıyor off roadda üzmüyor. Eco da 8.6 litre normal modda 11.9 litre yakıyor ama cip olduğunu belli ediyor motor seside çok güzel.
Manual mı? Ben de çok hantal diyemem ama performans arayana da tavsiye etmem. Normal kullanım için gayet yeterli.

Manual mi? Ben de çok hantal diyemem ama performans arayana da tavsiye etmem.

Otomatik. Zaten hız aracı değil off road odaklı şehir içinde zaten 65'in üstüne çıkılmaz araç rahat 65 yapıyor şehir dışı bir focus gibi değil ama yeterli Opel alıp sıkışcağıma kia alır rahat rahat gezerim ayrıca yeni kasalar eskisi gibi değil performans olarak iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı