SSCB ve Nazi Almanyası ile ilgili görüşleriniz

Aynı şeyin laciverti iki ülke: SSCB ve Nazi Almanyası. Ben şahsen Hitler'in, İsrail devletinin kurulmasının önünü açması için finanse edildiğini düşünüyorum. Çünkü Avrupa'da iyi durumda olan Yahudilerin bir şekilde "vadedilen topraklara" gelmesi gerekiyordu. Bu da Hitler gibi Yahudi düşmanı biri sayesinde gerçekleşti. Hitler'in soyunu herkesten sır gibi sakladığı da bugün bilinen bir gerçek. Ayrıca, 1933 yılında iktidara gelen birisi nasıl hiperenflasyondaki bir ülkeyi 6 senede süper güç yaparak dünyaya kafa tutturabilir ki? Sonuç olarak milyonlarca insan öldü, o insanları birbirine savaştıranlar da hem ilaçtan, hem silahtan dünya parayı yürüttüler. Ayrıca gelecek senelerde de bir düşman olması açısından "komünist Rusya" yaratıldı ve şu anda muhteşem ABD'nin(!) baş düşmanı. Söyleyeceklerim bu kadar. :D

National Geographic kanalında Nazi yapıları hakkında belgesel yayınlanıyor ve son zamanlarda izliyorum. Güzel canlandırmalar yapılıyor. Hitler'in beceriksiz komutanlar yüzünden kaybettiği doğru olabilir. Çünkü emirlerini bazen uçuk bulup yerine getirmiyorlar. Ya da çoğu zaman imkanlar el vermiyor. Şifrelenen mesajların habersizce çözülüyor olması da yenilgiyi getiren etmenler arasında.

Aynı şeyin laciverti iki ülke: Sscb ve nazi Almanya'sı. Ben şahsen Hitler'in, İsrail devletinin kurulmasının önünü açması için finanse edildiğini düşünüyorum. Çünkü Avrupa'da iyi durumda olan yahudilerin bir şekilde "vadedilen topraklara" gelmesi gerekiyordu. Bu da hitler gibi yahudi düşmanı biri sayesinde gerçekleşti. Hitler'in soyunu herkesten sır gibi sakladığı da bugün bilinen bir gerçek. Ayrıca, 1933 yılında iktidara gelen birisi nasıl hiperenflasyondaki bir ülkeyi 6 senede süper güç yaparak dünyaya kafa tutturabilir ki? Sonuç olarak milyonlarca insan öldü, o insanları birbirine savaştıranlar da hem ilaçtan, hem silahtan dünya parayı yürüttüler. Ayrıca gelecek senelerde de bir düşman olması açısından "komünist Rusya" yaratıldı ve şu anda muhteşem ABD'nin(!) baş düşmanı. Söyleyeceklerim bu kadar. :D

Bütün sırrı çözdün helal.

Kış yüzünden.
Hocam kış Nazi'leri etkilemiş olabilir fakat yine de "her şeyi düşünen lider" Hitler'in bunu neden düşünmediğini anlamıyorum. Belki de tamamen anladığımdan başka bir olay vardır ama yine de hem kışı hem Amerika'yı hem de Sovyetlerin ortada halihazırda bulunan gücünü nasıl olur da Hitler göz önünde bulundurmaz? Bu benim kafamı karıştırıyor. Bu arada yorumunuz için teşekkür ederim. :p

Aynen kardeşim Hitler o kadar yahudiyi kendilerine devlet kurmaları için yaktı öldürdü. Kendisi gizli yahudidir.
Öldürülen Yahudiler'in çok büyük kısmı zaten işe yaramaz kesimdeki insanlardır. Zengin, varlıklı birçok Yahudi öldürülmemiştir. Hitler, gizli Yahudi midir bilmem ama gayet de para babaları tarafından finanse edilmiştir, iyi akşamlar.

Geri
Yukarı