SSD %100 etkinlik süresi sorunu

aLoneDark14

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarım normalde 25-30 saniyede açılıyordu fakat şimdi 2 dakikayı bulmakta. Görev yöneticisini açtığımda sürekli olarak SSD %100 etkinlik süresi ve %50 disk kullanımı görüyorum. Disk kullanımının hiç %51'e çıktığını görmedim. Ayrıca tıkladığım hiçbir program eskisi gibi açılmıyor, hatta hata verip kapanıyor.

Ekran Görüntüsü (316).png

Ekran Görüntüsü (317).png

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemler sekmesindeyken disk i kullanan programı bulmalısın.
baktım fakat disk'i kullanan herhangi bir program bulamadım.
Önerdiğiniz bir ayar vs. var mıdır ? Veya bilgisayarıma virüs bulaşmış olma ihtimali var mıdır ? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:
baktım fakat disk'i kullanan herhangi bir program bulamadım.
Önerdiğiniz bir ayar vs. var mıdır ? Veya bilgisayarıma virüs bulaşmış olma ihtimali var mıdır ? Yardımcı olursanız sevinirim.
Diski meşgul eden herhangi bir program olmak zorunda. Virüs taraması yaptınız mı?

Virüs Taraması yaptım 9 adet tehlike buldu ve karantinaya aldı fakat durum hala aynı. Diski kullanan programa gelicek olursak; wsappx diyebir uygulama kullanıyor sanki işlmei durdursam sıkıntı çıkarır mı ?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (322).png
    Ekran Görüntüsü (322).png
    17,6 KB · Görüntüleme: 102
Virüs Taraması yaptım 9 adet tehlike buldu ve karantinaya aldı fakat durum hala aynı. Diski kullanan programa gelicek olursak; wsappx diyebir uygulama kullanıyor sanki işlmei durdursam sıkıntı çıkarır mı ?
Windows mağazasıyla alakalı bir işlem. Devre dışı bırakmak istiyorsanız.

Kayıt Defteri Kullanarak Windows Mağazası’nı Devre Dışı Bırakma​

1. Başlat’a “regedit” yazın ve Enter’a basın.
  2. Açılan ekranda HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft adımını izleyin.
  3. Açılan ekranda Windows Store’u seçin. Şayet böyle bir klasör yoksa sol panelde sağa tıklayın ve Windows Store olarak yeni bir klasör oluşturun.
Wsappx Nedir? Windows 10'da %100 Disk Kullanımı Nasıl Düzeltilir?
4. Sonrasında sağ panele sağ tıklayın ⇒ Yeni ⇒ “DWord (32-bit) Değeri” seçerek, yeni bir anahtar oluşturun.
5. Yeni anahtara RemoveWindowsStore ismini verin.
6. Yeni DWORD değerini ‘RemoveWindowsStore’ olarak adlandırdıktan sonra ona ‘1’ değerini verin.
(Alıntıdır.)

Yeni konular

Geri
Yukarı