SSD 2280 için uygun soğutucu önerisi

onlymurik

Decapat
Daha fazla  
Dell G5 5500 laptopa 2 adet M.2 2280 SSD taktım. Isı değerleri 60'larda geziyor boş zamanda. Yüke binince ne olur daha denemedim. Arkadaşlar resimdeki soğutucudan temin etmek istiyorum. Sizce faydası olur mu ve nereden temin edebilirim? Dell-dparca vs her yere yazdım ama umutlu değilim. Ya da SSD'yi soğutmanın başka bir yolu var mı?

M.2 SSD Bracket.jpg

İkinci taktığınız SSD mi ısınıyor sadece yoksa ikisi de mi?
Anladığım kadarıyla bir slotta soğutucu bakır plaka varken diğer slotta yok.

Durum buysa Dell servisinden aynı parçayı isteyebilirsiniz. Fiyatı biraz yüksek olacak tahminimce.
Onun dışında hava akışı sağlayabilirseniz epey soğutma sağlarsınız her iki SSD için de.

Şu anda hiç birinde bakır plaka yok. Eski SSD kısa model 2230 du. 1. slot 2230/2280 değişken, 2. slot sadece 2280 model ile çalışıyor. Ben iki tane 2280 SSD taktım. Dell servisine yazdım DParca ya da yazdım. Ama parça kodu bile yok :) Sanırım biraz fabrika inisiyatifinde bu iş. Türkiye de satan da yok. Sadece AliExpress de bir satıcı buldum. 28 USD gibi bir fiyatı var. Ama tercihim buradan almak tabii ki. Merak ettiğim bu bakır koruyucu ne kadar düşürecek ısınma durumunu onu merak ediyorum açıkçası. Acaba bakır olmadan termal pad ile de halledebilir miyim mesela?

Dell G5 5500 laptopa 2 adet M.2 2280 SSD taktım. Isı değerleri 60'larda geziyor boş zamanda. Yüke binince ne olur daha denemedim. Arkadaşlar resimdeki soğutucudan temin etmek istiyorum. Sizce faydası olur mu ve nereden temin edebilirim? Dell-dparca vs her yere yazdım ama umutlu değilim. Ya da SSD'yi soğutmanın başka bir yolu var mı?

Eki Görüntüle 764173
Bende ikinci ssd takmak istiyorum ama ikinci slota ssd takmak için braketi bulamıyorum.Siz nerden aldiniz ikinci slot icin braketi?

Kullanıyorum 45-60 derece de çalışıyordu Samsung 980 Pro şimdi 25 derece çalışıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı