SSD 980 Pro okuma yazma testlerinde 3500 MB verdi

• Konuyu başlatan Kqdo
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 725

Kqdo

Centipat
Daha fazla  
Selam,
980 Pro SSD 1TB aldım PC'ye taktım pek fark olmadi 😀
Açıkçası araştırmadım Samsung bu konuda iyi diye yapiştirdim Amazon'dan fiyati iyi geldiydi :)
Eski kullandığim Corsair xti neutron seires modeli 480GB'lik kullanıyordum ve bazı oyunlarda girişler yavaştı bu yuzden bir fark acağını düşünmüştüm pek anlamadım 😀
Malum PC eskidi alirken sizlere danismiştim yaklasik 5 yil olmuştur, sanırım sistem yuksek hizlara ulaşmamı engelliyor.
SSD kopyalama ile sistemi taşıdım belki de sebebi budur.
SSD okuma yazma testini CrystalDiskMark ile yaptım okuma yazma 3500 MB kusur verdi(SS yanımda değil),
Diyeceğim işlemci ve RAM yukseltsem sistemi dahda hızlandırabilir miyim yoksa şu anki teknolojide alinabilecek hiz bu mu? 😀
Eski SSD'de yanlış hatırlamıyorsam 500 MB okuma yazma hızı vardı.
  • ASUS X470-F
  • Ryzen 7 2700X.
  • 8x2 3200MHz triden Z
  • ASUS GTX 1070 Ti.
  • Samsung 980 Pro SSD (yeni taktim)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben forumdan ve başka yerlerdeki yorumlardan gördüğüm kadarıyla 980 yerine 970'lik NVMe SSD'ler daha çok öneriliyordu. 3500 yazma 3000 civarı okuma hızları olan SSD'ler çok fazla iş görecek derecede iyi aslında siz tam neden memnun kalmadınız. 7000 yazma olmasına rağmen 3500 mü veriyor.

Birkaç konh okudum da cevabi buldum gibi 😀🤣🤣

Ben forumdan ve başka yerlerdeki yorumlardan gördüğüm kadarıyla 980 yerine 970'lik NVMe SSD'ler daha çok öneriliyordu. 3500 yazma 3000 civarı okuma hızları olan SSD'ler çok fazla iş görecek derecede iyi aslında siz tam neden memnun kalmadınız. 7000 yazma olmasına rağmen 3500 mü veriyor.

Oncelikle temel sebep benim sistem PCI 3 destekli, sistemi PCI 4'e ceviremedikten sonra anlami yok 🤣🤣 o değil de ekran kartini nasıl alacağız hiçbir fikrim yok 🤣

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam,
980 Pro SSD 1TB aldım PC'ye taktım pek fark olmadi 😀
Açıkçası araştırmadım Samsung bu konuda iyi diye yapiştirdim Amazon'dan fiyati iyi geldiydi :)
Eski kullandığim Corsair xti neutron seires modeli 480GB'lik kullanıyordum ve bazı oyunlarda girişler yavaştı bu yuzden bir fark acağını düşünmüştüm pek anlamadım 😀
Malum PC eskidi alirken sizlere danismiştim yaklasik 5 yil olmuştur, sanırım sistem yuksek hizlara ulaşmamı engelliyor.
SSD kopyalama ile sistemi taşıdım belki de sebebi budur.
SSD okuma yazma testini CrystalDiskMark ile yaptım okuma yazma 3500 MB kusur verdi(SS yanımda değil),
Diyeceğim işlemci ve RAM yukseltsem sistemi dahda hızlandırabilir miyim yoksa şu anki teknolojide alinabilecek hiz bu mu? 😀
Eski SSD'de yanlış hatırlamıyorsam 500 MB okuma yazma hızı vardı.
  • ASUS X470-F
  • Ryzen 7 2700X.
  • 8x2 3200MHz triden Z
  • ASUS GTX 1070 Ti.
  • Samsung 980 Pro SSD (yeni taktim)

AMD ryzen™ 2nd generation/ ryzen™ 1st generation processors
2 X PCI-e 3.0 X16 (X16 or Dual X8)

Geri
Yukarı