SSD Açılış Süresi Ne Kadar Olmalı?

Advanced system care yazılımını kaldırın. Bu yazılımın sisteme zararı olduğunu sürekli söylüyoruz.
Temizlik ayağına sistemi hantallaştırıyor. Revo uninstaller ile kaldırın.
Disk bakımı için Wise disk cleaner ya da CCleaner yeterlidir.

SSD firmware güncellemesini kontrol edin.
ADATA Consumer
Bağlantıdaki yönergeleri uygulayın.
SSD için yapılacak tüm ayarlar - Technopat Sosyal

Aktif olarak kullanmadığınız uygulamaların başlangıç görevlerini kapatın.
Eğer istersen detaylı olarak hangi öge ve görevleri kapatacağını söyleyebilirim.
Docs Microsoft - Autoruns
Autoruns yazılımını açın. Ekran görüntüleri alıp paylaşın.
Screenshot_1.png

Az önce şu videoyu izledim. Ya adamın bilgisayarı zınk diye açılıyor 1:40'ta süre olarak videoda. Ben bilgisayarımın hiç öyle açıldığını görmedim. Acaba BİOS'tan anakart logosunu kapatmak mı gerekiyor önce?
...
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Samsung Evo 860 250GB kullanıyorum merak edip şimdi denedim. Bilgisayar fişe takılı değil ve güç tasarrufu modunda 10 saniye içinde şifre girme ekranı geldi.

Anakart logosunu kapatabilirsiniz. Fast boot aktif edin. Açılırken nerede çok bekliyor ?
Bu videodan izleyebilirsin az önce ekledim. Yaklaşık 35 saniye sürüyor neredeyse.
...
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
...
Az önce logoyu kaldırıp denedim sadece 10 saniye fark etti. Yine 25 saniye kadar sürüyor. Anlamadım pek birşey.
...
Bu tarz bi video var mı Asus anakart için?
...

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı