SSD alanı sadece 1 GB küçültülebiliyor

244012

Hectopat
Makaleler
7
Bilgisayarı aldığımda disk 4 birime ayrılmış şekilde gelmişti. Bu birimlerden birinin boyutu küçüktü ve bunu da C birimine katmak istedim. Bir şekilde kattım ama diski küçültme gibi bazı işlemlerde sıkıntı çıkarmaya başladı. Mesela 150 GB boş alan var ama 1 GB küçültebiliyorum. Bu diski nasıl ilk haline döndürebilirim?

Disk dediğim de HDD değil, SSD.

1624265986557.png

Eki Görüntüle 1076848
Bunu bir şekilde çözebiliyorum ama ben o küçük birimi C biriminden ayırabilmek ya da da diski ilk haline getirebilmek istiyorum.

Ben bu başlıkla da açmadım. Moderatör değiştirmiş.

@244012 Sizi tam olarak anlayamadım.

Siz bir SSD disk aldınız ve aldığınız zaman 4 tane ayrı bölüm vardı. Boyutu küçük olan bölümü C bölümü ile birleştirdiniz ve şimdi eski haline getiremiyorsunuz çünkü 1GB'dan fazla küçültemiyorsunuz sanırım. Attığım makaleyi incelerseniz sorununuzun çözülmesi lazım. Nereyi yanlış anlamışım?

@244012 Sizi tam olarak anlayamadım.

Siz bir SSD disk aldınız ve aldığınız zaman 4 tane ayrı bölüm vardı. Boyutu küçük olan bölümü C bölümü ile birleştirdiniz ve şimdi eski haline getiremiyorsunuz çünkü 1GB'dan fazla küçültemiyorsunuz sanırım. Attığım makaleyi incelerseniz sorununuzun çözülmesi lazım. Nereyi yanlış anlamışım?
Bilgisayarı aldığım zaman diskte 4 ayrı bölüm vardı. O dediğim küçük bölümü C ile birleştirdim ve eski haline döndüremiyorum. O küçük bölüm nasıl bir şeyse disk küçültme gibi işlemlere de etki etti. Bu ve bunun gibi şeylerde sıkıntı çıkarmaması için eski haline döndürmek istiyorum.

Geri
Yukarı