SSD aldıktan sonra ne yapılmalı?

Arkadaşlar Samsung EVO 870 500 GB SSD modelini aldım. Bilgisayarıma taktım. Şu an aktif gözüküyor ama bundan sonra yapmam gereken bir şey var mı?
Hızını falan nasıl öğrenebilirim? Normalde HDD takılıydı, onu çıkartıp onun kablolarını SSD'ye taktım bir sorun yaşar mıyım?
İşlemci: AMD Ryzen 3 3100
Anakart: ASUS Prime B450M-K
Ekran kartım: ASUS STRIX 470 4 GB.
Bellek: 16 GB.

Arkadaşlar Samsung EVO 870 500 GB SSD modelini aldım. Bilgisayarıma taktım. Şu an aktif gözüküyor ama bundan sonra yapmam gereken bir şey var mı?
Hızını falan nasıl öğrenebilirim? Normalde HDD takılıydı, onu çıkartıp onun kablolarını SSD'ye taktım bir sorun yaşar mıyım?
Windowsu SSD'ye kurarsan çok yararını görürsün. Ayrıca Hdd'nide tak orayada windows dışında uygulamalarını indirirsin. Steamdan büyük depolama alanı olan oyunlar oynuyorsan SSD'ye kurmamanı öneririm. Çünkü 500gb hızlı dolar.

Windowsu SSD'ye kurup favori olarak oynadığın oyunu/oyunları SSD'ye kurmanı öneririm. Gerisini HDD'ye kurabilirsin.

Bende aynı modelin 256 gb olanı aldım bugün geldi ve taktım ama ayarlar konusunda birçok yorum var .Değişiklik yapmadım bende.

Yeni konular

Geri
Yukarı