SSD aldıktan sonra oyunlarda FPS düşüşü

fevzidurmayan

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bilgisayarcı ilk olarak Adata SU630 SSD taktı. Sonra oyunlarda FPS dropları ve takılmalar yaşadım. Dedim ki SSD kronik sorunludur vs. ondan kasıyordur.
Bilgisayar 2.defa gitti ve dün geldi, bu sefer adam WD Green markasının 240 GB SSD modelini takmış. SSD hakkında kötü yorum görmedim yani fiyata göre iyi vs. diye okudum fakat HDD varken bile aldığım 40-50 FPS'ler kayboldu gitti. Adam Windows 10'u crack ile kurmuş, acaba ondan bir problem olabilir mi?
Normalde driverlarımı Intel'in yardımcı programı ile kurardım fakat bu sefer indirdiğimde yeni bir driver bulmadı, bulmadı ama bilgisayarda ekran kartını görmüyordu. 1 Hz standart bir ekran kartı olarak görüyordu. Sonra Windows Update'leri yaparken kendiliğinden yüklendi ama FPS droplarım ve 20 FPS'yi geçmeyen problemlerim geçmedi.

Bilgisayarım:
Intel Celeron N4000 işlemci.
Intel UHD 600 ekran kartı.
4 GB RAM.
WD Green 240 GB SSD.
Problem yaşadığım oyunlar:
- CS:GO
-ETS 2

Şöyle diyebilirsiniz:
"Bu bilgisayarı at bu hurda, çöp vs. bununla Chrome'a bile girilmez vs." diyebilirsiniz ama ben HDD varken misler gibi bu oyunları oynuyordum.
Bir takım ayarlar vs. en düşük ayarlarda 30-50 FPS oynuyordum, ta ki SSD değiştiresiye kadar.
Kendimde format atacağım ama bir crack ile bu kadar sorun yaşanır mı bilemiyorum. İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizin ilk sıkıntınız işinizi bilgisayarcıya yaptırmak. İkinci sıkıntınız korsan Windows kullanmak. Afterburner yükleyin sıcaklıkları kontrol ederek başlayın.

Sizin ilk sıkıntınız işinizi bilgisayarcıya yaptırmak. İkinci sıkıntınız korsan Windows kullanmak.
Bilgisayarcıya yaptırmayıp kendim yapamazdım. :)
Windows vs. aynı,oynasa oynasa belki oyunlar sürüm yükselmiştir ama böyle olması normal değil.

Bilgisayarcıya yaptırmayıp kendim yapamazdım. :)
Windows vs. aynı,oynasa oynasa belki oyunlar sürüm yükselmiştir ama böyle olması normal değil.

Peki sıcaklıklar ne alemde? Oyunların sürümü değil sizin yüklediğiniz sürücüler önemli olan. Sürücü olmadıktan sonra isterseniz RTX 3090 takın yine performans alamazsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı