SSD alınca eski HDD'yi formatlama veya biçimlendirme

pcci44

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar.
Yeni SSD aldım. DVD yerine de HDD'yi takacağım ve Windows 10 yüklüyeceğim. Yalnız şu konuda kafam karıştı. Eski HDD'yi açıkçası formatlamakla uğraşmak istemiyorum. SSD'ye Windows 10 kurduktan sonra HDD'yi de laptopa harici şekilde bağlayıp sadece C bölümünü biçimlendirsem kullanabilir miyim? Yani formatlamış gibi olur mu çünkü HDD'nin içinde ise Windows 8.1 var. Biçimlendirdikten sonra ise geri DVD yerine takacağım.
Şimdiden teşekkürker.

Hdd'yi biçimlendirmek hdd'yi formatlamaktır zaten. Dolayısıyla evet c'yi silmeniz iş görür. Tabi c olarak görmez ama içerisindeki klasörlerden anlarsınız.

Direkt SSD üzerine Windows'u kurarken disk biçimlendirme bölümünde Windows'un kurulu olduğu HDD bölümü biçimlendirirsen diğer bölüm hala normal şekilde duracaktır. Eğer bu kadar çok uğraşmak istemiyorsan SSD'ye kur Windows'u ve açıldıktan sonra HDD'deki C:\ bölümünü yani eski Windows'un olduğu bölümü biçimlendir. Dosyaları direkt elinle de silebilirsin.

Direkt SSD üzerine Windows'u kurarken disk biçimlendirme bölümünde Windows'un kurulu olduğu HDD bölümü biçimlendirirsen diğer bölüm hala normal şekilde duracaktır. Eğer bu kadar çok uğraşmak istemiyorsan SSD'ye kur Windows'u ve açıldıktan sonra HDD'deki C:\ bölümünü yani eski Windows'un olduğu bölümü biçimlendir. Dosyaları direkt elinle de silebilirsin.

Zaten onu demiştim hocam. Format menüsüyle uğraşmak istemiyorum. Teşekkürker.

Zaten onu demiştim hocam. Format menüsüyle uğraşmak istemiyorum. Teşekkürker.

SSD'ye kurun Windows'u. Sonra bilgisayarı kapatıp HDD'yi takın. Açıldıktan sonra HDD'deki kullanmadığınız bölümleri elinizle Shift+delete yapın.

Yeni konular

Geri
Yukarı