SSD almak HOI4'ü hızlandırır mı?

Hocam HOI4 en sevdiğim oyunlardan biridir bunu belirtmeden geçemeyeceğim.
Sorunuzun cevabı ise asıl sıkıntı işlemcide (HOI4 aşırı işlemci yiyen bir oyun) çünkü bazen ben bile i5 4210 ile zar zor oynuyorum bu yüzden SSD çok etki etmez bence.

Hdd her zaman bir oyuna ve ya uygulamaya girince disk bolunmesi yapıyor bilgisayarda disk birlestirmesi ve gerksiz uygulamalı ve uygulamaya girmeden önceki boş gpu ,cpu ve ram yuzdelerini yollarmısın hocam

Hocam HOI4 en sevdiğim oyunlardan biridir bunu belirtmeden geçemeyeceğim.
Sorunuzun cevabı ise asıl sıkıntı işlemcide (HOI4 aşırı işlemci yiyen bir oyun) çünkü bazen ben bile i5 4210 ile zar zor oynuyorum bu yüzden SSD çok etki etmez bence.

Sistemim için hangi işlemciyi almalıyım? Öneriniz var mı? Bütçem maksimum 800TL.
HDD her zaman bir oyuna veya uygulamaya girince disk bolunmesi yapıyor bilgisayarda disk birlestirmesi ve gerksiz uygulamalı ve uygulamaya girmeden önceki boş GPU, CPU ve RAM yuzdelerini yollar mısın hocam.

Boşta iken CPU yüzde 10 RAM 50.

Peki hocam cihazda görev yönetici sindeki en fazla ise yaramayan ve yüksek sistem kullan uygulamayı kaldırır mısın ve oyunda iken cpu frekansı kaç

Sistemim için hangi işlemciyi almalıyım? Öneriniz var mı? Bütçem maksimum 800TL.

Boşta iken CPU yüzde 10 RAM 50.
Hocam bende de benzer mi sistem vardı ve ram oyuna girmeden yüzde 30 larda idi
Yüzde kaç oldu deyil hocam frekansı kac
Hocam benim tavsiyem bilgisayara driver boster ı kurun adveced system clen ı dA kurun smart deferang da kurun internetten hepsinin pro yapma yollarından pro yapın he hepsiyle tam tarama yapıp bululan ları düzeltip driver ları güncelleyip silin bu donma sorunu nu tam bitirmese bile azaltır sonra da Windows un kendi virüs programı ile tam tarama yapın Hocam bu arada siz windows home mi kullaniuorsunuz
Silin yazdım,ama driver ları deyil
Silin yazdım,ama driver ları deyil
Yüklediniz uygulamaları

Son düzenleme:
Hocam bende de benzer mi sistem vardı ve RAM oyuna girmeden yüzde 30'larda idi.
Yüzde kaç oldu değil hocam frekansı kac.
Hocam benim tavsiyem bilgisayara driver boster ı kurun adveced System clen ı da kurun Smart deferang da kurun internetten hepsinin Pro yapma yollarından Pro yapın he hepsiyle tam tarama yapıp bululanları düzeltip driverları güncelleyip silin bu donma sorunu nu tam bitirmese bile azaltır sonra da Windows'un kendi virüs programı ile tam tarama yapın hocam bu arada siz Windows Home mi kullaniuorsunuz.
Silin yazdım, ama driverları değil.
Silin yazdım, ama driverları değil.
Yüklediniz uygulamaları.

Driver Booster programına destek verilmiyor diye biliyorum. Çoğu kişi mavi ekran hataları aldığını ve eski driverlar yüklediğini söylemiş. Driverlar zaten yüklü. İnsanlar Advanced System Care hakkında kötü yorumlar yazmış. Virüs olayına gelince daha yeni format attım. Pro kullanıyorum.

Windows pro yerine benim bildiğim kadarıyla Windows Home daha iyi ama bilgisayarın ayarlarından disk birleştirme yapmanızı öneririm

Geri
Yukarı