SSD Bağlantı Tipini Öğrenme

Poseidon0029

Hectopat
Daha fazla  
Dizüstü bilgisayarıma yeni bir SSD eklemek istiyorum fakat anakartımın uyumlu olduğu SSD bağlantı tipini bilmiyorum. CPU-Z uygulamasından "Mainboard" sekmesine girince karşıma şöyle bir görüntü çıkıyor:

CPU-Z Mainboard.jpg

"Bus Specs." yazan yerde PCI-Express 3.0 yazıyor, SSD'yi buna göre mi seçmeliyim? Buna göre seçmeyeceksem SSD tipini nereden öğrenebilirim?

Dizüstü bilgisayarıma yeni bir SSD eklemek istiyorum fakat anakartımın uyumlu olduğu SSD bağlantı tipini bilmiyorum. CPU-Z uygulamasından "mainboard" sekmesine girince karşıma şöyle bir görüntü çıkıyor:

Eki Görüntüle 1386022

"Bus specs." yazan yerde PCI-Express 3.0 yazıyor, SSD'yi buna göre mi seçmeliyim? Buna göre seçmeyeceksem SSD tipini nereden öğrenebilirim?

M.2 NVMe SSD takabilirsiniz ama sisteminizde SSD var görünüyor bu modellerde?
PCI'e 3 ya da ucuz bulursanız 4 alabilirsiniz sorun olmaz.

D'yi koymamışım düzelttim.
SSD demek.
Düzeltmenizi sonradan fark ettim teşekkürler. Evet içerisinde hâlihazırda bir adet SSD bulunmakta fakat Asus desteğe yazdığımda bana 1 TB büyüklüğünde bir adet SSD daha takabileceğimi söylemişlerdi o yüzden yükseltme yapmayı düşünüyorum.

Düzeltmenizi sonradan fark ettim teşekkürler. Evet içerisinde hâlihazırda bir adet SSD bulunmakta fakat ASUS desteğe yazdığımda bana 1 TB büyüklüğünde bir adet SSD daha takabileceğimi söylemişlerdi o yüzden yükseltme yapmayı düşünüyorum.

Destek söylemişse doğrudur ikinci bir M.2 soketi var demek ki.
Teknik dokümanlarda bu detay yazmıyor ama videoda anakartında 3 adet SSD yuvası görünüyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı