SSD bağlantısı gidip geliyor

Yiğit Efe Demir

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba. Ben bir şey sormak istiyorum; bilgisayarlardan anlayan bir arkadaş cevaplarsa çok sevinirim. Bilgisayarı bundan kısa bir süre önce fön makinesi yardımıysa toz atma işlemiyle temizledim temizleme öncesi hiçbir sıkıntı her şey stabil çalışıyordu. Ardından bilgisayarı tekrardan kurduğunda HDD'yi okuyordu ardında oyun açtım ve bir anda giriş yapamazsınız dedi. Bir baktım HDD gözükmüyor kablo tak çıkar falan yaptım geldi sonra oyuna girdim tekrar gitti sonra içindekileri kurtarayım dedim yine tak çıkar yaptım sonra belli süre sonra tekrar gitti. Şu anda ise hiç okumuyor. Yardımcı olabilecek biri varsa çok mutlu olurum.

Son düzenleme:
Merhaba. Ben bir şey sormak istiyorum; bilgisayarlardan anlayan bir arkadaş cevaplarsa çok sevinirim. Bilgisayarı bundan kısa bir süre önce fön makinesı yardımıysa toz atma işlemiyle temizledim temizleme öncesi hiçbir sıkıntı her şey stabil çalışıyordu. Ardından bilgisayarı tekrardan kurduğunda SSD'yi okuyordu ardında oyun açtım ve bir anda giriş yapamazsınız dedi. Bir baktım SSD gözükmüyor kablo tak çıkar falan yaptım geldi sonra oyuna girdim tekrar gitti sonra içindekileri kurtarayım dedim yine tak çıkar yaptım sonra belli süre sonra tekrar gitti. Şu anda ise hiç okumuyor. Yardımcı olabilecek biri varsa çok mutlu olurum.
Fön makinesini yakın ve sıcak ısıda çalıştırmadınız umarım. Eğer öyle olduysa sisteme zarar vermiş olabilirsiniz. Bunun yanında tüm bağlantıları kontrol edin kablolarda sorun olabilir.

Rica etsem SSD'nin kabloları tam takılmışmı kontrol edebilir misin? Özellikle güç girişini.

Dediğim gibi çok da anlamıyorum ama internette gördüğüm videodan gözüktüğü kadarıyla her şey takılı yerli yerinde.
Fön makinesini yakın ve sıcak ısıda çalıştırmadınız umarım. Eğer öyle olduysa sisteme zarar vermiş olabilirsiniz. Bunun yanında tüm bağlantıları kontrol edin kablolarda sorun olabilir.

Yok yakın ama soğukta çalıştırdık.
Merhaba. Ben bir şey sormak istiyorum; bilgisayarlardan anlayan bir arkadaş cevaplarsa çok sevinirim. Bilgisayarı bundan kısa bir süre önce fön makinesı yardımıysa toz atma işlemiyle temizledim temizleme öncesi hiçbir sıkıntı her şey stabil çalışıyordu. Ardından bilgisayarı tekrardan kurduğunda SSD'yi okuyordu ardında oyun açtım ve bir anda giriş yapamazsınız dedi. Bir baktım SSD gözükmüyor kablo tak çıkar falan yaptım geldi sonra oyuna girdim tekrar gitti sonra içindekileri kurtarayım dedim yine tak çıkar yaptım sonra belli süre sonra tekrar gitti. Şu anda ise hiç okumuyor. Yardımcı olabilecek biri varsa çok mutlu olurum.

Çok özür diliyorum az önce babamdan SSD'nin gitmediğini HDD'nin gittiğini öğrendim aynı sorunu HDD ile yaşıyorum SSD ile değil.

Son düzenleme:
Dediğim gibi çok da anlamıyorum ama internette gördüğüm videodan gözüktüğü kadarıyla her şey takılı yerli yerinde.

Yok yakın ama soğukta çalıştırdık.

Çok özür diliyorum az önce babamdan SSD'nin gitmediğini HDD'nin gittiğini öğrendim aynı sorunu HDD ile yaşıyorum SSD ile değil.

Fön makinesından bir şey olmazda çok dibine tutmadıysan fazla sürede eğer. Muhtemelen bağlantı hatasında bir şey vardır. Resim atabilmen mümkün mü?

Geri
Yukarı