SSD Bağlantısı Nasıl Yapılır?

KoZmoss

Decapat
Öncelikle herkese merhaba. Ben yeni SSD alacağım fakat bağlantı nasıl oluyor bilmiyorum. SATA kablosu yetiyor mu?
Yoksa ekstra bir kablo almam gerekiyor mu?
Yanıtlarsanız sevinirim.

ApRa

Megapat
Makaleler
139
SSD'nin içinden kablo çıkmaz. Anakartınızın kabloları arasında fazla vardır muhtemelen. 1 tane SATA kablosu yeterli olacaktır. Diğer kabloda güç kablosu PSU'dan alacaksınız girişleri kontrol edin eğer yoksa birde güç için dönüştürücü almanız gerekebilir.

elprus

Decapat
SSD'nin içinden kablo çıkmaz. Anakartınızın kabloları arasında fazla vardır muhtemelen. 1 tane SATA kablosu yeterli olacaktır. Diğer kabloda güç kablosu PSU'dan alacaksınız girişleri kontrol edin eğer yoksa birde güç için dönüştürücü almanız gerekebilir.
SSD aldım büyük ihtimal kablo çıkmayacak. Ne gerekiyor? Ben ekstra bir kablo göremedim.
WhatsApp Image 2019-12-28 at 19.23.51.jpeg WhatsApp Image 2019-12-28 at 19.23.51(1).jpeg

Dark Owl

Hectopat
Anakart kutusundan çıkan Sata kablosunu bir ucu SSD'ye bir ucu anakarta olacak şekilde takacaksın. Bir de güç kaynağından harddiskine takılı olan güç kablosundan bir tane daha var onu da takacaksın.

elprus

Decapat
Anakart kutusundan çıkan Sata kablosunu bir ucu SSD'ye bir ucu anakarta olacak şekilde takacaksın. Bir de güç kaynağından harddiskine takılı olan güç kablosundan bir tane daha var onu da takacaksın.
Hazır pc aldım yok fazladan bu arada ekstra güç kablosu nerede fotoğrafta?

Yukarı