SSD BIOS üzerinde gözükmesine rağmen kurulum ekranında gözükmüyor

YasirHoca

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, iyi geceler. Şöyle bir sorunumuz var arkadaşımın bilgisayarına SSD aldık Toshiba marka 240 GB SATA 3 SSD. SSD BIOS ekranında gözüküyor Boot ekranında da gözüküyor ama format atacağız orada seçemiyorum SSD gözükmüyor. BIOS'tan UEFI-Legacy hepsini denedim olmadı. Rufus'dan MBR, GPT her iki türlüde kurulum oluşturdum gene yok anlamadım gitti. HDD gözüküyor ama SSD kurulum ekranında gözükmüyor. Sorun ne olabilir?

Farklı bir sürümle de denedik gene olmadı. BIOS'ta gözüken SDD'ye nasıl hafr ataması yapabilirim ki?

Son düzenleme:
Hayır onu da denedik HDD'ye kurulum yaptık ama disk yöneticisinde SSD gene gözükmüyor. Çok saçma bir durum :). BIOS'ta görüyor ama kurulum ekranında gözükmüyor.

Farkli BIOS versiyonu denemelisiniz. Tabii SSD'yi baska bilgisayarda denediginizi ve saglam oldugunu varsayiyorum. Ya da USB harici disk kutusu ile deneyin bir de. Kablolari ve takili oldugu SATA portunu kontrol etmissinizdir muhtemelen. O konuda bir sey soylemeye gerek yok gibi gorunuyor.

Farkli BIOS versiyonu denemelisiniz. Tabii SSD'yi baska bilgisayarda denediginizi ve saglam oldugunu varsayiyorum. Ya da USB harici disk kutusu ile deneyin bir de. Kablolari ve takili oldugu SATA portunu kontrol etmissinizdir muhtemelen. O konuda bir sey soylemeye gerek yok gibi gorunuyor.
Defalarca kontrol ettim. HDD'nin takılı olduğu portları denedim 4 tane farklı sata kablosu denedim. Hiç birinde sorun yok. Gıgabyte H81n Intel H81 Soket 1150 Ddr3 1600mhz Hdmı&dvı Anakart fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da bu anakartı kullanıyoruz anakartlık bir durum olsa BIOS'ta neden görsün boot ekranında bile görüyor sadece format ekranında yok. Şaştım kaldım açıkcası.

SSD harici USB kutu ile goruyorsa Toshiba'nin sitesinden SSD icin firmware cikmis mi bakin isterseniz. Ya da tam modelini yazarsniz bakalim yabanci forumlarda benzer sikayet var mi? Varsa cozum uretebilen olmus mu? Baska PC'de durum nedir? Oyle deneme sansiniz oldu mu?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı