SSD bölünmeli mi?

Elimde sadece 480 GB SSD bulunmakta. C ve D yapmama gerek var mı? Yüksek boyutlu oyunların ve Windows'un aynı diskte olması bir problem yaratır mı? 120 GB kadar C'ye bırakıp geri kalanını oyun için D olarak ayırmayı düşünüyorum. SSD'lerin bölünmesinin önerilmediğini okudum, ne düşünüyorsunuz? Yeni SSD alacaktım fakat şimdilik RAM takviyesi yapacağım ve monitör alacağım için disk sonraya kaldı.

Yerinizde olsam bölmem ilerleyen aşamada bir HDD alıp oraya taşırdım sadece. Ama bölüp ilerleyen zamanda bir HDD alırsam bu sefer SSD'yi birleştirmek isterdim. Buda bana ekstradan bir iş daha çıkartacak. Hiç gerek yok.

Bölmenize gerek yok. Ayrıca ilerde sıkıntı yaşatır. Atıyorum bir oyun yüklüyceksiniz RDR2 gibi 110 GB diyelim. C ve D'de toplam 110 GB olsa bile yüklüyemezsiniz. Tek bir bölümde 110 GB boş yer olması gerekiyor. O yeri açmakta çok sıkıntı. :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı