SSD değerlerim normal mi?

Ipares

Hectopat
Makaleler
7
Yer
Izmir
Birkaç gündür özellikle editing programları vs. kullanırken hız açısından SSD kullandığım için olsa gerek SSD ile eskisi gibi verim alamamaya başladım. Örneğin durup dururken 24.8 GB'dan 16 GB'a düşüyor. Sonra geri düzeliyor falan. Bu olay edit programı esnasında olsa neyse de düz kullanırken de yaşanıyor.
Sıklıkla olmasa da kasmalar vs. yaşıyorum artık. Ve neden bilmediğim bir şekilde sistemde gereksiz birçok dosya var ancak ne olduğunu bilmediğim için silemiyorum.

Screenshot_392.png

Durum bu şekilde gözüküyor. Sizce 2 yıllık kullanımda normal mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Birkaç gündür özellikle editing programları vs. kullanırken hız açısından SSD kullandığım için olsa gerek SSD ile eskisi gibi verim alamamaya başladım. Örneğin durup dururken 24.8 GB'dan 16 GB'a düşüyor. Sonra geri düzeliyor falan. Bu olay edit programı esnasında olsa neyse de düz kullanırken de yaşanıyor.
Sıklıkla olmasa da kasmalar vs. yaşıyorum artık. Ve neden bilmediğim bir şekilde sistemde gereksiz birçok dosya var ancak ne olduğunu bilmediğim için silemiyorum.

Eki Görüntüle 1591202

Durum bu şekilde gözüküyor. Sizce 2 yıllık kullanımda normal mi?
Yazılan verilere bakarsak bence 2 yılda çok bile düşmüş.

Screenshot_393.png

Bende 120 GB'lık modeli var, sağlığı hızlı düşüyor ama hız olarak bir problem yaşamdım. Zaten bununla ilgili servise göndermiştim bir şey yapmamışlardı.

Eki Görüntüle 1591237
Ben hazır sistem alırken içinde Adata SSD var diye garantiden iade etmiştim. Sonra o zamana göre ucuz ve bilindik markalardan olan bu vardı diye bunu almıştım. 200TL'ye gelmişti.

Geri
Yukarı