SSD değişikliği yapılarak satılan sıfır laptoplar

Sicsoline

Yoctopat
Daha fazla  
Selam herkese. Laptop ararken şu türden modellere rastlıyorum: Ürünün orijinalinde söz gelimi 1 TB SSD var, bunu çıkarıp 512 GB SSD takıyorlar ve bir miktar daha ucuza satıyorlar. Böylece aynı modelin birkaç farklı çeşidi oluyor. Bunu neden yapıyorlar, kullanılmış SSD'leri elden çıkarmak için mi? Alınır mı bu laptoplar sizce?

Selam herkese. Laptop ararken şu türden modellere rastlıyorum: Ürünün orijinalinde söz gelimi 1 TB SSD var, bunu çıkarıp 512 GB SSD takıyorlar ve bir miktar daha ucuza satıyorlar. Böylece aynı modelin birkaç farklı çeşidi oluyor. Bunu neden yapıyorlar, kullanılmış SSD'leri elden çıkarmak için mi? Alınır mı bu laptoplar sizce?

Böyle bir laptop içi açılmış orada alınmaz.

Hocam artık laptoplarda masaüstü sistemler gibi özelleştirilebilir halde satılıyor markalar tarafından. Hepsi orijinal ve sıfır ürün. Kullanılmış disk söz konusu değil.

İade ürünleri olabilir. Kendi diskiyle gelse sıfır olmadığı anlaşılacağı için kendileri bir SSD takıp, "SSD'si farklı ama sıfır ürün" diye satmaya çalışıyor olabilirler.

Hocam artık laptoplarda masaüstü sistemler gibi özelleştirilebilir halde satılıyor markalar tarafından. Hepsi orijinal ve sıfır ürün. Kullanılmış disk söz konusu değil.

Tabii ki, o yöntemi de biliyorum ama sorduğum olay bu şekilde değil. "Ürünün SSD'si tarafımızdan değiştirilmiştir" diye açıkça yazıyorlar.

Bakın mesela bu örnekte hem RAM hem de SSD'ye downgrade yapmışlar.

Edit: Tesadüf müdür başka bir şey midir bilmiyorum ama bu postu atmamdan 30 dk sonra bu şekilde modifiye ettikleri bütün modelleri satıştan kaldırdılar.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı