SSD diske Windows 10 kurarken biçimlemdirme hatası

Pctech

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, bilgisayarımda başlat menüsü çalışmıyordu onu onarayım derken kendi kendine sistem çöktü, sonra Windows'un şu hata giderme mavi ekranı geldi başlangıç onarma yaptım olmadı sonra bir daha açtığımda oraya bile gelmeden no Boot device yazdı, ardından şans eseri bir kere masaüstü açıldı ve tekrar çöktü, format atayım dedim ilk defa karşılaştığım bir soruna denk geldim. M.2 SSD'yi biçimlendirip kurmayı deniyorum ama diski biçimlendirme hatası alıyorum, silmeyi deniyorum o da olmuyor, ayrıca CMD ekranından da çözümler denedim oradan silmeye çalıştım ama yine olmadı, bad sector falan olur mu M.2 SSD'de? Bunun çözümü nedir acaba kaldım böylece.

Aldığın hatayı telefondan çekip atabilir misin?

IMG_20200912_183058.jpg

• shift +f10 tuşlarına basın. Siyah komut girme ekranı açılacak. İşlemleri bu siyah ekranda yapacağız.

• diskpart yazın [Enter] tuşuna basın. Diskpart programı komut ekranında çalışacak.

• list disk yazın [Enter] tuşuna basın. Bilgisayarınızdaki sabit diskler Disk 0, Disk 1,... vs şeklinde alt alta listelenecek. Bir tane sabit disk varsa sadece Disk 0 yazar.

• Sizin Windows kuracağınız MRB olan diskiniz hangisi ise onu seçeceğiz. Ben Disk 0 olduğunu varsayıyorum. select disk 0 yazın [Enter] tuşuna basın. "Disk 0 is now the selected disk" mesajı çıkacak.

• clean yazın [Enter] tuşuna basın. "DiskPart succeeded in cleaning the disk" mesajı çıkacak.

• convert GPT yazın [Enter] tuşuna basın. "Diskpart successfully converted the selected disk to GPT format" mesajı çıktıktan sonra

• exit yazın [Enter] tuşuna basın. Bu ekran kapanacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı