SSD dizüstü bilgisayarı ne kadar hızlandırır?

LifeIsGood

Hectopat
Daha fazla  
i5 4.nesil M işlemci ve GTX 860M ekran kartı bulunan bilgisayarım var. Bu bilgisayara SSD takarsam Windows açılış ve dosya kopyalama hızları dışında oyunlarda, %100 işlemci kullanılan durumlarda performans artışı olur mu? Ne gibi faydalarını görürüm? Yüzde kaç artış olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci kullanımına faydası olacak bir ürün değil. Oyun ve işlem performansını etkilemez.
Oyun yüklenmeleri, sistemin genel hızı etkilenir. %100 disk kullanım sorunlarını çözer.

Performansa hiçbir etkisi yok. Sadece açılışta 2dk yerine 10sn sürüyor. Program ve oyunun sadece açılışını hızlandırır. Fazladan fps sağlamaz. Bide %100 disk kullanımı sorunun ortadan kalkar (varsa) 😊

Aslında bunun leptop ya da masaüstü diye ayrımı olmaz, HDD ile kullandığın tüm sistemleri aynı şekilde SSD'ye kurduğunda farkı hissedeceksin. Ben 8 yıl HDD ile kullandım bilgisayarlarımı, geçen ay SSD'ye geçtim ve inanılmaz fark var. Örnek vermek gerekirse, HDD'de 1-2 dakikada açılan sistemim şu an 10 saniyede açılıyor. Eskiden Windows 10'da kasardı, şu an tıkladığım her şey anında geliyor. Ve evet arkadaşın dediği gibi işlemciye etkisi olmaz, sadece program, dosya ve oyunları daha hızlı açarsın.

Aslında bunun leptop ya da masaüstü diye ayrımı olmaz, HDD ile kullandığın tüm sistemleri aynı şekilde SSD'ye kurduğunda farkı hissedeceksin. Ben 8 yıl HDD ile kullandım bilgisayarlarımı, geçen ay SSD'ye geçtim ve inanılmaz fark var. Örnek vermek gerekirse, HDD'de 1-2 dakikada açılan sistemim şu an 10 saniyede açılıyor. Eskiden Windows 10'da kasardı, şu an tıkladığım her şey anında geliyor. Ve evet arkadaşın dediği gibi işlemciye etkisi olmaz, sadece program, dosya ve oyunları daha hızlı açarsın.
Bende 2 yıldan fazla laptopu hdd de kullandım. Windows 10da yeniden başlat demeye korkuyordum. Kendine gelmesi 5dk sürüyordu. Şimdi ssd de en fazla 30sn ortalama 20sn sürüyor. Bilgisayar normal kapat açta 10sn sürüyor.

Bende 2 yıldan fazla laptopu hdd de kullandım. Windows 10da yeniden başlat demeye korkuyordum. Kendine gelmesi 5dk sürüyordu. Şimdi ssd de en fazla 30sn ortalama 20sn sürüyor. Bilgisayar normal kapat açta 10sn sürüyor.

Aynen öyle ya çok büyük bir icat :D SSD'ye geçtim geçeli arkadaşlara oyundayken diyorum, 20 saniye bekleyin res atıp gelcem :D

Ben 7 yıllık dizüstü bilgisayarıma taktım ve sıfır cihaz gibi oldu. Açılış, yapanış, oyun açılış hızı, pc kapanış-açılış hızı, dosya aktarım hızı gibi bir çok şeye etki ediyor. SSD candır yani :)

i5 4.nesil M işlemci ve GTX 860M ekran kartı bulunan bilgisayarım var. Bu bilgisayara SSD takarsam Windows açılış ve dosya kopyalama hızları dışında oyunlarda, %100 işlemci kullanılan durumlarda performans artışı olur mu? Ne gibi faydalarını görürüm? Yüzde kaç artış olabilir?
HDD kamyon SSD spor araba gibidir.

Eğer Ünide felansan ve Sürekli Office programları ile işin oluyorsa internetten bir şeyler izliyorsan 5 sn açılır 1 sn 'de bu dediklerime girersin zaten oyun oynucağını sanmıyorum Kısacası uçurur Pc'yi

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı