Çözüldü SSD düşük yazma hızı problemi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Furkan Demirkıran

Kilopat
Süper Moderatör
Kırmızı alanla işaretlediğim gibi, hız çok düşük alıyorum. Bu bazen KB olduğu bile oluyor. Normalde @Recep Baltaş yazma yaparken hız 460 falandı, bende ise 3,37 gibi bir değer. Bu beni çok sinir ediyor.

Screenshot_4.png
Screenshot_5.png

Çözüm
C diskiniz SSD ise, SSD'ye yazma yapmıyorsunuz, okuma yapıyorsunuz.
Ayrıca SSD dışında bir disk daha işin içinde. D diskine aktarma yapıyorsunuz. D diskinin yazma ve IOPS performansı önemli. Çok parçalı ve büyük boyutlu dosyalarda yazma hızları düşebilir, ki D diskiniz HDD ise daha olası.
Ayrıca SSD dışında bir disk daha işin içinde. D diskine aktarma yapıyorsunuz. D diskinin yazma ve IOPS performansı önemli. Çok parçalı ve büyük boyutlu dosyalarda yazma hızları düşebilir, ki D diskiniz HDD ise daha olası.

Çözüm
C:SSD
D:HDD
Screenshot_6.png
Screenshot_7.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğim gibi, bingo!
HDD 5400 rpm ve bad sector oluşmaya başlamış. Yani son günlerini geçiriyor.
Önemli veriler varsa, acilen yedeklenmeli ve diskten kurtulmalısınız.
Haklısınız, ben de biliyorum ama SSD alakalı birkaç sorun oldu. Geri vereceğim SSD'yi. SSD'de olan Windows'u HDD aktardım. SSD geri yollayacağım. Birkaç gün HDD ile devam edip SSD gelince geri takacağım.
dd.png

Bu HDD benim SSD hızımı düşürür mü?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı