SSD Firmware ve Format - Corsair F60

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

billythekidd

Hectopat
Corsair F60 60GB'lık SSD'yi kullanıyorum. "AS SSD"'yle test yaptım. Test sonucu :

ssdtest.jpg

Sanırım Firmware'i 1.1 , ben bunu güncelleyip sonra da Windows 7 işletim sistemime format atıp Windows 8'i kurmak istiyorum. Firmware güncelleme hakkında bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

İyi akşamlar...

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD'ye format mı attın ? Okuma-Yazma hızları çok kötü. Windows 8'i upgrade ederek kurmanı tavsiye ederim. SSD'ye format atma.

Foruma hoş geldiniz :) Firmware güncellemesi genelde diskteki verileri silmez. Mesela ben de Vertex 3 SSD'min Firmware'ini Linux ile güncelledim ve verilerim hala sapasağlam :)

Güncelleme için gereken program, güncelleme rehberi ve uygun Firmware sürümlerini tek bir paket yapıp SkyDrive'a yükledim:

https://skydrive.live.com/redir?resid=F12C73626386E7B3!154

Güncelleme yapmak için Windows 7/8 kullanıyor olmalısınız ve BIOS ayarlarınızda SATA modu AHCI olmalı.

2phS0.jpg

SSD'ye format mı attın ? Okuma-Yazma hızları çok kötü. Windows 8'i upgrade ederek kurmanı tavsiye ederim. SSD'ye format atma.

Yok, format atmadım. 2 yıldır kullanıyorum bu SSD'yi, hiç format atmadım windows 7'yi kurduğumdan beri. Windows 8 yüklerken formatlayıp temiz kurulum yapmak istiyorum.
Mümkün değil mi acaba?

Foruma hoş geldiniz :) Firmware güncellemesi genelde diskteki verileri silmez. Mesela ben de Vertex 3 SSD'min Firmware'ini Linux ile güncelledim ve verilerim hala sapasağlam :)

Güncelleme için gereken program, güncelleme rehberi ve uygun Firmware sürümlerini tek bir paket yapıp SkyDrive'a yükledim:

https://skydrive.live.com/redir?resid=F12C73626386E7B3!154

Güncelleme yapmak için Windows 7/8 kullanıyor olmalısınız ve BIOS ayarlarınızda SATA modu AHCI olmalı.

Hoşbuldum :) Derli toplu bi forum, çok hoşuma gitti :)

O zaman firmware güncellemesinden sonra format atmamda bi sakınca olmaz heralde, BIOS ayarlarım AHCI modda. Ayrıca bi HDD de kullanıyorum, formatlarken bunu devre dışı bırakmam gerekiyor mu acaba? Sadece SSD mi olmalı sistemde? Bu arada windows 7 kullanıyorum şuan...

Windows 8 kurarken format atıp temiz kurulum yapabilirsiniz. Zaten Windows artık kurulumda hızlı format atar. Eskiden XP döneminde bir yavaş, bir de hızlı format vardı, insanımız gereksiz yere yavaş ve hızlı format tartışması yapardı :) Microsoft noktayı koyunca herke sustu :)

Forumun derli toplu olması Türkçe kurallarına bağlı ;)

Firmware sürümünü güncelleyebilir ve akabinde de format atabilirsiniz. Format atarken HDD'yi devre dışı bırakmaya gerek yok. Yanlız Windows kurlu iken FW güncellemesi yapabilir misiniz bilmiyorum. Başka bir PC'ye takıp güncellemeniz gerekebilir, emin değilim. Deneyin bakalım güncellemeyi, duruma göre yardımcı oluruz.

Windows 8 kurarken format atıp temiz kurulum yapabilirsiniz. Zaten Windows artık kurulumda hızlı format atar. Eskiden XP döneminde bir yavaş, bir de hızlı format vardı, insanımız gereksiz yere yavaş ve hızlı format tartışması yapardı :) Microsoft noktayı koyunca herke sustu :)

Forumun derli toplu olması Türkçe kurallarına bağlı ;)

Firmware sürümünü güncelleyebilir ve akabinde de format atabilirsiniz. Format atarken HDD'yi devre dışı bırakmaya gerek yok. Yanlız Windows kurlu iken FW güncellemesi yapabilir misiniz bilmiyorum. Başka bir PC'ye takıp güncellemeniz gerekebilir, emin değilim. Deneyin bakalım güncellemeyi, duruma göre yardımcı oluruz.

Çok teşekkür ederim ilginize, ben ozaman doğru FW'yi indirip güncellemeyi gerçekleştireyim. Olmazsa tekrar rahatsız ederim.

Birde FW güncellemek için hangisini download etmem gerekiyor? (https://www.technopat.net/forum/ssd...es-3-ve-force-gt-firmware-update-1-3-3-a.html) Sanırım Corsair Force Series 3, doğru mudur?

Rica ederiz. Yine bekleriz. Hoşça kalın :) (Bende sepetler gibi konuştum :D)

Recep bey upload için teşekkür ederim. Yanlız, dosyanın içinde benim SSD'nin versiyonu mevcut değil. Nereden bulabilirim? Müsaitseniz upload yada link yollayabilir misiniz?

Uploaded with ImageShack.us

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı