SSD format atılmıyor "Windows bu sabit alana yüklenemez" hatası

Anderman

Femtopat
Daha fazla  
Herkese iyi forumlar, arkadaşlar. Geçen gün Windows güncellemesi uyarısı geldi bilgisayarıma, güncellemeyi kurdum, yeniden başladı sistemin açılışında olan "bilgisayarınızı kapatmayın, güncelleştirmeler yükleniyor." Sırasında elektrikler kesildi ve PC kapandı. Tekrar açtım elektrikler gelince fakat saatlerce o yazıda kaldı bilgisayar. Ben de bir format atayım bari dedim. USB'yi taktım ama karşıma çıkan bu.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/cb/f4/7c/cbf47c98c53b47c36bf361c2a712e641.jpeg&t=0&width=480&text=1

(Bu görsel herhangi bir şey silmeye çalıştığımda aldığım hatadır)
Sürücü 0 benim sistem için kullandığım SSD oluyor.
Sürücü 1 HDD yedek aldığım eski harddisk.

Sürücü 0'da yani SSD'de bazı Partition'lar açılmış. Bilgisayar laptop olduğu için sanırım kurtarma bölümleri var. Fakat silemiyor veya Windows'u o SSD'ye yukleyemiyorum.
Disk part - clean işlemini denedim. CMD yardımı ile fakat temizlendi demesine rağmen bu şekilde karşıma çıkıyor yine. Bu SSD'den bu alanları komple silip temiz bir işletim sistemini nasıl kurarım? 77GB olan alana kurmakistediğim zaman hata veriyor. Sanki SSD komple dokunulmaz olmuş durumda. Aomei ile komple silip denedim yine dosyalar içinde kaldı. Lütfen yardım edebilir misiniz?
Şimdiden teşekkür ederim, iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi günler. İlk önce SSD'yi biçimlendirip daha sonra silmeyi deneyin.

İyi günler. İlk önce SSD'yi biçimlendirip daha sonra silmeyi deneyin.
Farklı bir harddisk takip win kurdum. Sonra aomei ile komple ssdyi biçimlendirdim. Tekrar ssdyi takip format usbsini taktım ve gördüğüm aynı manzara. O şekilde bile silinmiyor içinde ki dosyalar. Bir sistem yüklü içinde şuan ssdnin. Açmaya çalıştığım zaman windows hazırlanıyor da saatlerce kalıyor. Anlamış değilim nasıl kilitlenir bu şekilde? Silmek istediğim zaman aldığım hata MSR. 77gb olan alana yüklemek istediğim zaman hata alıyorum yani çok garip.

Farklı bir harddisk takip Win kurdum. Sonra aomei ile komple SSD'yi biçimlendirdim. Tekrar SSD'yi takip format USB'sini taktım ve gördüğüm aynı manzara. O şekilde bile silinmiyor içinde ki dosyalar. Bir sistem yüklü içinde şu an SSD'nin. Açmaya çalıştığım zaman Windows hazırlanıyor da saatlerce kalıyor. Anlamış değilim nasıl kilitlenir bu şekilde? Silmek istediğim zaman aldığım hata msr. 77GB olan alana yüklemek istediğim zaman hata alıyorum yani çok garip.

Önerebileceğim diğer işi zaten yapmışsınız. Harddiskteki Win halen duruyorsa bir de Windows'un kendi disk izlencesi ile biçimlendirmeyi deneyin. Bu da işe yaramazsa önerebileceğim başka bir şey yok. Daha bilgili birinin konuyu görmesini bekleyeceğiz.

Önerebileceğim diğer işi zaten yapmışsınız. Harddiskteki Win halen duruyorsa bir de Windows'un kendi disk izlencesi ile biçimlendirmeyi deneyin. Bu da işe yaramazsa önerebileceğim başka bir şey yok. Daha bilgili birinin konuyu görmesini bekleyeceğiz.
Evet sanırım bekleyeceğiz desteğinizden ötürü teşekkür ederim.

Herkese iyi forumlar, arkadaşlar. Geçen gün Windows güncellemesi uyarısı geldi bilgisayarıma, güncellemeyi kurdum, yeniden başladı sistemin açılışında olan "bilgisayarınızı kapatmayın, güncelleştirmeler yükleniyor." Sırasında elektrikler kesildi ve PC kapandı. Tekrar açtım elektrikler gelince fakat saatlerce o yazıda kaldı bilgisayar. Ben de bir format atayım bari dedim. USB'yi taktım ama karşıma çıkan bu.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/cb/f4/7c/cbf47c98c53b47c36bf361c2a712e641.jpeg&t=0&width=480&text=1

(Bu görsel herhangi bir şey silmeye çalıştığımda aldığım hatadır)
Sürücü 0 benim sistem için kullandığım SSD oluyor.
Sürücü 1 HDD yedek aldığım eski harddisk.

Sürücü 0'da yani SSD'de bazı Partition'lar açılmış. Bilgisayar laptop olduğu için sanırım kurtarma bölümleri var. Fakat silemiyor veya Windows'u o SSD'ye yukleyemiyorum.
Disk part - clean işlemini denedim. CMD yardımı ile fakat temizlendi demesine rağmen bu şekilde karşıma çıkıyor yine. Bu SSD'den bu alanları komple silip temiz bir işletim sistemini nasıl kurarım? 77GB olan alana kurmakistediğim zaman hata veriyor. Sanki SSD komple dokunulmaz olmuş durumda. Aomei ile komple silip denedim yine dosyalar içinde kaldı. Lütfen yardım edebilir misiniz?
Şimdiden teşekkür ederim, iyi forumlar.

Diski sil de ve formatla sonra yeni deyip yeni bir partıon kurup öyle devam edebilirsin benim başımada geldi böyle bir sorun bu şekilde çözdüm tabii BIOS'tan RAID ayarı aktif edilmişse o sıkıntı BIOS'tan girip RAID değil de SATA seçip sonra aynı işlemleri tekrar etmeniz gerekir

Diski sil de ve formatla sonra yeni deyip yeni bir partıon kurup öyle devam edebilirsin benim başımada geldi böyle bir sorun bu şekilde çözdüm tabii BIOS'tan RAID ayarı aktif edilmişse o sıkıntı BIOS'tan girip RAID değil de SATA seçip sonra aynı işlemleri tekrar etmeniz gerekir
Malesef ki diskte yeni bölüm açmak istediğim zaman bu bölüm kullanılıyor uyarısı veriyor bana.

Sanırım sorunu görebiliyorum.
Satafirm s11 yazıyor ssd ismi.
Böyle bir hata alıyorum.

IMG_20201025_234456.jpg

Geri
Yukarı