SSD gözükmüyor

tahademir

Hectopat
Daha fazla  
Samsung 750 EVO 120 GB var. SSD BIOS da gözüküyor ancak dosya gezgininde gözükmüyor hiçbir şekilde bir şey indiremiyorum bugün format attım bilgisayara HDD gözükmesine rağmen SSD gözükmüyor (her şey takılı). Çok ayrıntılı bilmiyorum ancak bir miktar bilgim var donanım hakkında. Açıklayıcı olursanız sevinirim :)

Masaüstündeki bilgisayar simgesine sağ tıklayıp özelliklere tıklayın. Açılan pencerede sol üstte aygıt yöneticisine tıklayın. Gelen pencerede "Disk sürücüleri" yazısına çift tıklayın. Altta disklerin modelleri gözükecek. Oradan iki diski de görüp görmediğini kontrol edin.

Görmüyorsa kablo bağlantılarının kontrol edin. Görüyorsa kurulum sırasında biçimlendirilmemiş olabilir.
Bilgisayar simgesine sağ tıklayıp yönet'e tıklayın. Gelen pencerede sol tarafta "Disk yönetimi"ne tıklayın. Etkinleştirilmemiş disk varsa diski başlat seçeneği gelir. Diski başlatıp sonra biçimlendirirseniz görecektir.

Ancak Windows'u SSD'ye kurduysanız görmemesine imkan yok. Kurmadıysanız tekrar kurulum yapmanız gerekir çünkü cihazda SSD varsa Windows ona kurulmalıdır.

Samsung 750 EVO 120 GB var. SSD BIOS da gözüküyor ancak dosya gezgininde gözükmüyor hiçbir şekilde bir şey indiremiyorum bugün format attım bilgisayara HDD gözükmesine rağmen SSD gözükmüyor (her şey takılı). Çok ayrıntılı bilmiyorum ancak bir miktar bilgim var donanım hakkında. Açıklayıcı olursanız sevinirim :)

Yaklaşık aynı şey benim de başıma gelmişti yukarıdaki arkadaşların belirttiği çözümleri dene yine görmezse eğer ki ben de görmemişti tamire/servise gönder ya da iade sağla.

Aynı sorunu HDD'de yaşamıştım bozuk çıkmıştı. @LXYEAN1 'in dedikleri işe yaramazsa iade et.

Yeni konular

Geri
Yukarı