SSD içerisindeki veriler okunmaz hale geldi

ismailali7887

Decapat
Daha fazla  
Eski çalışmayan bilgisayarımdan fotoğraf gibi şeyler olduğu için çıkardık ve başka bir bilgisayara bağladım sorunsuz çalıştı ve fotoğrafları kurtardık. Fakat sonra ona Steam üzerinden bir oyun yüklemeye çalıştım ve yüklenmeden çıkardığımda SSD üzerinden bulunan depolama alanları okunmaz hale geçti. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Eski çalışmayan bilgisayarımdan fotoğraf gibi şeyler olduğu için çıkardık ve başka bir bilgisayara bağladım sorunsuz çalıştı ve fotoğrafları kurtardık. Fakat sonra ona Steam üzerinden bir oyun yüklemeye çalıştım ve yüklenmeden çıkardığımda SSD üzerinden bulunan depolama alanları okunmaz hale geçti. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Yazma karşı korumalı gibi bir hatamı alıyorsunuz?

SSD sabit diskin sağlığı ve durumu hakkında bilgi veren programlar ile bir bakın öncelikle. Arızalıya yakın bir düşünceniz olursa hiç kullanmayın. Veri kaybı iki farklı bilgisayarda yaşanıyorsa fiziksel bir arızaya daha yatkın bir soruna benziyor.

SSD sabit diskin sağlığı ve durumu hakkında bilgi veren programlar ile bir bakın öncelikle. Arızalıya yakın bir düşünceniz olursa hiç kullanmayın. Veri kaybı iki farklı bilgisayarda yaşanıyorsa fiziksel bir arızaya daha yatkın bir soruna benziyor.

Hayır başta sorunsuz çalışıyordu Steam üzerinde bir şey yüklediğim için bozuldu.

Bu ikisini kullanacaksınız, birisinden tam olarak sağlığı, diğerinden erişebildiğiniz kadarı ile formatlamayı partition silip yeniden eklemeyi deneyeceksiniz. SSD sistemden güç kesilmeden çıkarılmaz.

Madem alanlarda problem var, önce CMD üzerinden alanları yeniden oluşturmayı ve diski sıfırlamayı deneyebilirsinz.

Bu ikisini kullanacaksınız, birisinden tam olarak sağlığı, diğerinden erişebildiğiniz kadarı ile formatlamayı partition silip yeniden eklemeyi deneyeceksiniz. SSD sistemden güç kesilmeden çıkarılmaz.

Madem alanlarda problem var, önce CMD üzerinden alanları yeniden oluşturmayı ve diski sıfırlamayı deneyebilirsinz.

Tamamdır bunları deneyeceğim.

Bu ikisini kullanacaksınız, birisinden tam olarak sağlığı, diğerinden erişebildiğiniz kadarı ile formatlamayı Partition silip yeniden eklemeyi deneyeceksiniz. SSD sistemden güç kesilmeden çıkarılmaz.

Bu nokta da ne yapacağımı anlamadım.

Dosya Ekleri

• resim_2022-12-02_001755045.png
    resim_2022-12-02_001755045.png
    78,5 KB · Görüntüleme: 10
Son düzenleme:
Tamamdır bunları deneyeceğim.

Bu nokta da ne yapacağımı anlamadım.
E-F ve G partitionlarını sağdaki sekmeden delete yaparak silin, ardından format seçeneğine tıklayarak tekrardan biçimlendirme işlemi yapın. Seçtiğiniz işlemlerin aktif olması için sağ aşağı köşede çıkan Execute butonuna tıklamanız gerekiyor. -Bu işlem diskteki büyün verilerinizi silecektir-

Geri
Yukarı