SSD içindekilerini Windows dışında HDD aktarma

BatuHan999

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler. Şu an laptop kullanıcısıyım. 240 GB SSD ve 500 GB HDD var. Masaüstüne geçiyorum. Masaüstü içinde 500 GB HDD sipariş ettim. Okuduğum bilgilere göre anakart değiştiği için SSD formatlanıp temiz kurulum yapılması lazımmış. Şimdi ben SSD içindeki bilgilerimi şu an bulunan HDD'ye aktarıp SSD'yi masaüstünde formatlayıp kurduktan sonra içindekileri tekrar SSD'ye atacağım. Yani Windows dışındaki tüm bilgilerimi hangi klasörde tertemiz bir şekilde bulup aktarabilirim. Veya bir yöntemi var mı? Açıklarsanız sevinirim yardıma ihtiyacım var.

HDD'ye yüklemek istediğiniz dosyaları doğru sürükleyin bitti sonra SSD'deki dosyala HDD'ye taşınmış olur. Yöntem sürükle ve bırak.

Son düzenleme:
Neden bir yöntem arıyorsun anlamadım, formatla silinmesini istemediğin her şeyi HDD'ye atıyorsun dümdüz, bu kadar. Kullandığın programların kurulu olduğu dosyaları da atarsın, kısayollar patlayabilir ama masaüstündeki.
Biraz daha detay vermen lazım.

Formatlarama gerektiğini ilk defa duyuyorum. Ben bir tane ssd yi 3 farklı sistemdede rahatça kullandım. Ama windows 10 olduğundan otomatik güncelliyorda olabilir.

Neden bir yöntem arıyorsun anlamadım, formatla silinmesini istemediğin her şeyi HDD'ye atıyorsun dümdüz, bu kadar. Kullandığın programların kurulu olduğu dosyaları da atarsın, kısayollar patlayabilir ama masaüstündeki.

Hocam benim programlarım zaten HDD içinde. Ama çok edit montaj shop oyun dosyları vs ile ilgilendiğim için bunların çalışmalarını gerektirecek önemli şeylerde SSD içinde. O yüzden sürükle bırak kısmı doğru ama attığım görselde hangileri tamamen Windows onu bilirsem içim rahat olur direkt formatlarım. O yüzden foruma sordum. Windows ve Windows10Upgrade dışında var mı misal?

Hocam yazdım da görmedin galiba. Eğer anladıysan rica etsem yardımcı olur musun? Ya da tek tek kendim seçip ayıklamam mı lazım.

Dosya Ekleri

• resim_2021-10-25_020310.png
    resim_2021-10-25_020310.png
    36,6 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleme:
Hocam benim programlarım zaten HDD içinde. Ama çok edit montaj shop oyun dosyları vs ile ilgilendiğim için bunların çalışmalarını gerektirecek önemli şeylerde SSD içinde. O yüzden sürükle bırak kısmı doğru ama attığım görselde hangileri tamamen Windows onu bilirsem içim rahat olur direkt formatlarım. O yüzden foruma sordum. Windows ve Windows10Upgrade dışında var mı misal?

Hocam yazdım da görmedin galiba. Eğer anladıysan rica etsem yardımcı olur musun? Ya da tek tek kendim seçip ayıklamam mı lazım.
Dostum gerçekten yardım etmek istiyorum ama çok anlamsız geliyor isteğin. Formatlayacağım bir sürücüyü ama sürücünün içinde özel bilgilerim var olabilir mi diyorsun? Al o zaman o özel dosyalarını, at diğer diske. Formatla sonra. Vallahi anlamıyorum, kusura bakma. 😁

Dostum gerçekten yardım etmek istiyorum ama çok anlamsız geliyor isteğin. Formatlayacağım bir sürücüyü ama sürücünün içinde özel bilgilerim var olabilir mi diyorsun? Al o zaman o özel dosyalarını, at diğer diske. Formatla sonra. Vallahi anlamıyorum, kusura bakma. 😁

Hocam galiba ben anlatamadım ondan. Özet geçeyim bir. Şimdi ben SSD içinde Windows dosyaları dışında ne var ne yok kopyalayıp diğer diske atacağım. Bakın sadece Windows'un kurulu olduğu dosyaların dışında her şeyi. Şimdi eğer Windows hangi klasörlerde kurulu onu bilirsem direkt olarak diğer diske kendi şeylerimi ayıklayıp atacağım. Hani ben diğer PC'ye sıfır kurulumdan sonra bu dosyaları sürükleyince sıkıntı çıkarırsa patlarım diye diyorum. Umarım şimdi anlatabildim.
Formatlarama gerektiğini ilk defa duyuyorum. Ben bir tane SSD'yi 3 farklı sistemdede rahatça kullandım. Ama Windows 10 olduğundan otomatik güncelliyorda olabilir.

Bende de Windows 10 var kral. Sorun olmaz mı diyorsun yani. 3-4 forum yazısında farklı anakarta takacağından dolayı sıfırlama lazım diye okudum. Eğer oluyorsa kopyalamama gerek kalmayacak

Son düzenleme:
Hocam galiba ben anlatamadım ondan. Özet geçeyim bir. Şimdi ben SSD içinde Windows dosyaları dışında ne var ne yok kopyalayıp diğer diske atacağım. Bakın sadece Windows'un kurulu olduğu dosyaların dışında her şeyi. Şimdi eğer Windows hangi klasörlerde kurulu onu bilirsem direkt olarak diğer diske kendi şeylerimi ayıklayıp atacağım. Hani ben diğer PC'ye sıfır kurulumdan sonra bu dosyaları sürükleyince sıkıntı çıkarırsa patlarım diye diyorum. Umarım şimdi anlatabildim.

Bende de Windows 10 var kral. Sorun olmaz mı diyorsun yani. 3-4 forum yazısında farklı anakarta takacağından dolayı sıfırlama lazım diye okudum. Eğer oluyorsa kopyalamama gerek kalmayacak
Ben her zaman özel dosyalarımı birşeyler yapmadan önce kopyalarım. Bişey yapmayacağımda da yedek olsun diye kopyalarım. Sonuçta kocaman alanı olan harddiskim var . Bari bir işe yarasın o boş alan.

Masaüstü, belgeler ve indirilenler klasörlerini harddiske kopyalayın. Geriye sadece Chrome'daki kısayollar filan kalıyor. Onu da Google'da oturum açıp senkronize ederek halledebilirsiniz.

Geri
Yukarı