SSD ile HDD Birlikte Olunca Sistemin Açılmaması

Sterben

Kilopat
Makaleler
3
Yer
İzmir
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarımda 1 TB Seagate HDD ve 120 GB Samsung 850 Evo SSD vardı (HDD Windows ve Yedek olarak ikiye bölünmüş durumda. SSD'de OS X kurulu). Windows 10'u bugün takılmalar olduğu için yeniden kurdum. Fakat yeniden başladıktan sonra bilgisayar bir türlü açılmadı. Bilgisayar daha anakart logosunu bile göremeden reset atmaya başladı sürekli. Bu yüzden BIOS'a da giremiyordum. Önce sorun belki BIOS'tadır diye BIOS pilini çıkarıp taktım. Ama yine açılmadı. Daha sonra aklıma SSD'yi çıkarmak geldi (Bir seferinde 8.1 kuramamıştım, internetten araştırınca diğer SATA bağlantılarını sökmem gerektiğini görmüştüm) ve SSD'yi bilgisayardan söktüm. Tekrar bilgisayarı açtığımda bilgisayar BIOS resetlendiği için beni bir sorun olmadan BIOS'a yönlendirdi. Ayrıca daha sonra Windows kurulumuna da devam edebildim.
Sorun şu, bilgisayara SSD'yi takınca daha açılmadan, hatta anakart logosunu göremeden reset atıyor. Güç yetersizliği diyemem çünkü daha önce gayet rahat kullanıyordum. Bunun bir çözümü var mıdır?

@JaroxJamaica @Silinen üye acaba bir bakabilir misiniz şu sorunuma? Yardım edebilirseniz çok memnun olurum :)

Bu arada, BIOS pilini çıkarıp BIOS'u sıfırlamayı denedim. İki diski de gördü, hatta BIOS'a girebildim. Ama BIOS'tan çıkınca ve bilgisayar yeniden başlayınca yine aynı reset haline döndü. Mecbur tekrar söktüm SSD'yi :cry:

Anakart: MSI H61M-P20 (G3)
RAM: 4 GB 1333 MHz Corsair Vengeance
Ekran Kartı: EVGA GeForce GT630 2 GB
İşlemci: Intel Pentium G2030 3 GHz
Depolama: 1 TB Seagate HDD (+ 120 GB Samsung 850 Evo SSD)

SSD'yi sata 1'e alıp, HDD'yi sata 2'ye alıp BIOS'un pilini çıkar. 1 DK sonra tekrar taktığında BIOS'a erişip erişemediğini bizimle paylaşır mısın? PSU ne bu arada?

Söylediğinizi de denedim. SSD'yi SATA 1'e, HDD'yi SATA 2'ye alıp BIOS'u sıfırlayınca ayarlar sıfırlandığı için BIOS'a girebiliyorum. BIOS'a girince bir şeyi değiştirmeden, sadece SATA modunu tekrar AHCI yapıp saati düzelttikten sonra, bilgisayarı yeniden başlatıp BIOS'tan çıkıyorum. Ama tekrar reset atmaya başlıyor durmadan. PSU'nun üstünde de 430W yazıyor.

Anakartının sayfasında en güncel 1.9 sürümü verilmiş: H61M-P20 (G3) | MSI Türkiye | Motherboard - The world leader in motherboard design Benim BIOS sürümüm de 1.9, yani güncel sürüm yüklü zaten.

Konu günceldir. Yardım edebilecek biri varsa çok iyi olur. Bu arada, SSD'yi başka bir bilgisayarda denedim. Reset atma durumu olmadı. Aksine, Clover Bootloader yüklü olduğu için Clover'ın disk seçme ekranı geldi. Yani SSD'de donanımsal bir arıza yok.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı