SSD ile işletim sistemini mobil hale getirmek

Single_factor

Hectopat
Çalıştığım hiçbir projeyi, ek dosyaları vb. iş yerimdeki bilgisayarda bırakmak istemiyorum. Yüksek sistem gereksinimlerine ihtiyacım da olduğundan bir dizüstü bilgisayar taşımak fazla zahmetli olur.

SSD'ye kompe bilgisayarı kursam taşımak açısından sıkıntı çıkmaz. Ancak bu sefer de, her gün sök - tak meselesi soketlere zarar verecek.
Bunu daha pratik hale getirmenin bir yolunu biliyor musunuz? Ya da öneriniz var mı böyle bir araç gereç / ekipman konusunda?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çalıştığım hiçbir projeyi, ek dosyaları vb. iş yerimdeki bilgisayarda bırakmak istemiyorum. Yüksek sistem gereksinimlerine ihtiyacım da olduğundan bir dizüstü bilgisayar taşımak fazla zahmetli olur.

SSD'ye kompe bilgisayarı kursam taşımak açısından sıkıntı çıkmaz. Ancak bu sefer de, her gün sök - tak meselesi soketlere zarar verecek.
Bunu daha pratik hale getirmenin bir yolunu biliyor musunuz? Ya da öneriniz var mı böyle bir araç gereç / ekipman konusunda?
Seçenek 1:Windows to go kurabilirsiniz fakat sadece onaylı usb'ler ile düzgün performans verir. Taşınabilir thunderbolt/type c bulunduran diskler var onlara kurulabilir.

Seçenek 2: USB Stick PC alabilirsiniz ama çok düşük performans verir işinize yaramaz.

Seçenek 3: Thunderbolt bulunduran bir laptopa geçip evde dock station kurup evde cihazlarınıza bağlanan dışarı çıkınca laptop modunda devam ettiğiniz bir sistem kurabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Seçenek 4: Raspberry Pi veya Jetson kullanabilirsiniz. Benim önerim Jetson Nano (raspberry kesinlikle önermem günlük kullanacaksınız), 4k çıkışı var, arm işlemci olmasına rağmen NVIDIA ekran kartı ile günlük kullanım için yeterli fakat bu sistemin linux ve arm olduğunu unutmayın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu konuda bilgi sahibi değilim. İşlevi nedir? Yüksek donanımlı bir bilgisayarda çalışmam gerekiyor. O zaten sabit.
Yüksek donanımlı ise yukarıda Jetson Nano'dan bahsettim ama Xavier NX alabilirsiniz. Fazlasıyla güçlü bir sistem ama biraz pahalı. Yine de linux olduğu için laptop/belki de m1 mac daha mantıklı geliyor.

Yüksek donanımlı ise yukarıda Jetson Nano'dan bahsettim ama Xavier NX alabilirsiniz. Fazlasıyla güçlü bir sistem ama biraz pahalı. Yine de linux olduğu için laptop/belki de m1 mac daha mantıklı geliyor.

Raspberry Pi alın derim Linux kurun.

Yanıtlar için teşekkür ederim. Ama konu acaba yanlış mı anlaşıldı?
Ben güçlü bir sisteme sahip bilgisayar aramıyorum. Ona zaten iş yerimde sahibim.

İçindeki diski orada bırakmak istemiyorum.

SSD boyutunda PC çok güçlü olamaz:
Nasıl yani? SSD ile bilgisayarın güçlü olup / olmamasının ne ilgisi var?

Yanıtlar için teşekkür ederim. Ama konu acaba yanlış mı anlaşıldı?
Ben güçlü bir sisteme sahip bilgisayar aramıyorum. Ona zaten iş yerimde sahibim.

İçindeki diski orada bırakmak istemiyorum.

Nasıl yani? SSD ile bilgisayarın güçlü olup / olmamasının ne ilgisi var?
SSD'ye bilgisayar kurmaktan bahsetmediniz mi? SSD'ye converter alın USB'den bağlayın ondan boot edin.

Geri
Yukarı