SSD indirme hızını etkiler mi?

Türk DRK

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, uzun süredir merak ettiğim bir konu var. SSD indirme hızını etkiler mi? Mesela iki kişi var bunlardan ikisi de aynı interneti ve aynı PC'yi kullanıyor fakat birisi depolama olarak HDD, diğeride SSD kullanıyor. Sonra ikisi de aynı anda aynı siteden aynı dosyayı indiriyor. Hangisi daha çabuk indirir?

Hayır etkilemez SSD bir oyunun açılma hızını. Haritanın gelme süresini etkiler.

İkisi de aşağı yukarı aynı zamanda iner, hiçbir indirme hızı sabit değildir dalgalanma olur, lakin SSD internet hızını etkilemez. Eğer etkileseydi benim indirme hızımın artması gerekir. Önceden Toshiba A100 SSD kullanıyordum 550MB/480MB okuma, yazma hızı vardı şimdi ise Samsung 970 EVO NVMe M.2 SSD kullanıyorum 3400MB/2500MB okuma, yazma hızı var.

İnternetiniz SSD'den daha hızlıysa (böyle bir ihtimal yok) SSD'nin yazma hızında indirme yapacaktır. Tam tersi ise internetin hızında indirme yapar.

NOT: İnternetin en kötü IDE HDD'lerden bile daha hızlı olma ihtimali neredeyse yok. (Bu dediğim Türkiye şartlarında geçerli.

İnternetiniz SSD'den daha hızlıysa (böyle bir ihtimal yok) SSD'nin yazma hızında indirme yapacaktır. Tam tersi ise internetin hızında indirme yapar.

Not: İnternetin en kötü IDE HDD'lerden bile daha hızlı olma ihtimali neredeyse yok. (bu dediğim Türkiye şartlarında geçerli.

Sonuç olarak SSD internet hızını etkiler mi?

Geri
Yukarı