SSD kızağı önerisi

Bütçe
En fazla 500

arif0

Decapat
Daha fazla  
Anakart
Aspire VN7-791
Acer laptop kullanıyorum. CD kısmını kızak ile değiştirip SSD takacağım. Nelere dikkat etmem gerekir? En az 280GB SSD almayı düşünüyorum.

SSD kizaklarinda GB sınırı yoktur bildigim kadarıyla CD yuvasının boyutunu olcmelisiniz onemli olan kisim burasi 12.7mmlik var bir de 9.5 mmlik var boyutunu ogrendikten sonra yuvaya düzgünce oturtuktan sonra sıkıntı olacağını zannetmiyorum. Kendi kullandığım kızak ektedir. Kısaca özet geçmek gerekirse boyutu önemli olan nokta.

Dosya Ekleri

• images (11).jpeg
    images (11).jpeg
    18,1 KB · Görüntüleme: 16
SSD kizaklarinda GB sınırı yoktur bildigim kadarıyla CD yuvasının boyutunu olcmelisiniz onemli olan kisim burasi 12.7mmlik var bir de 9.5 mmlik var boyutunu ogrendikten sonra yuvaya düzgünce oturtuktan sonra sıkıntı olacağını zannetmiyorum. Kendi kullandığım kızak ektedir. Kısaca özet geçmek gerekirse boyutu önemli olan nokta.
Hocam elimdeki cd bu

5F48AFF3-F8A5-4585-B796-8F6303351169.jpeg

O kenar tam 12,7mm sanırım dediğiniz bu.

Görselden anlayamam kusura bakmayın fakat gördüğüm kadarıyla çoğu bilgisayarda 12.7mm kullanılıyor 9.5mm olanlar genelde ofis laptopları için sanırım bende önce 9.5 almıştım 12.7mm olduğunu fark ettim yanlış ölçmüştüm alırken dikkat edin sizde.
Bir de şunu bahsetmeyi unuttum aldıgım zaman 9.5mmlik olanı yuvaya yetişemedi hem ufak kaldı hem de kısa yani 12.7 mmlik hem uzun hem kalın az bucuk tahmin dende anlaşılır umarım.

Geri
Yukarı