SSD kullanılandan daha dolu gözüküyor

S h â d y

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarıma geçen hafta Forza Horizon 5 indirdim. Bir süre oynadıktan sonra bir hata dolayısı ile oyun açılmamaya başladı. Bende oyunu silip tekrar yüklemeyi düşündüm, oyunu Xbox uygulamasından kaldırdım fakat oyun dosyaları SSD üzerinden kaldırılmasına rağmen diskteki kullanılan boyut değişmedi. Örnek olarak bu bilgisayara girip cihazlar ve sürücüler kısmından C diskine sağ tıklayıp özelliklere tıklayınca diskin kullanılan alanı 287 GB olarak gözüküyor. Fakat C diskinin içine girip tüm dosyaları seçince gizli dosyalar dahil 180 GB olarak gözüküyor. Bu durum HDD yani D diskinde böyle değil, kullanılan alan iki durumda da eşit. Yardımcı olur musunuz?

WindowsApps klasörü 0 byte olarak gözükür. Oyun için yer ayırmış olabilir ve dolu gözüküyordur. Şu işlemi yapar mısın;

Başlat>%temp%>tüm dosyaları sil. İstersen silmeden önce klasörün boyutuna bak. Burada geçici dosyalar bulunuyor.
Düzelmezse Windows destekle iletişime geç, düzeltirler.

Windowsapps klasörü 0 byte olarak gözükür. Oyun için yer ayırmış olabilir ve dolu gözüküyordur. Şu işlemi yapar mısın;

Başlat>%temp%>tüm dosyaları sil. İstersen silmeden önce klasörün boyutuna bak. Burada geçici dosyalar bulunuyor.
Düzelmezse Windows destekle iletişime geç, düzeltirler.

Cevap için teşekkürler, maalesef işe yaramadı. Dediğiniz gibi Windows destek ile iletişime geçmeyi denemeliyim o halde.

Yeni konular

Geri
Yukarı