SSD marka ve model tercihi

mrtchtshn

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
SHU
Merhabalar arkadaşlar malum bu günlerde indirimler mevcut ben de SSD almak istiyorum fakat aklıma takılan sorular var. Konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Öncelikli olarak 3 model arasında kaldım.
  • Adata XPG SX8200 PRO 512 GB veya 1 TB modeli. 512 GB modeli 450 TL, 1 TB modeli 900 TL.
  • Corsair MP510 480 GB veya 960 GB modeli. 480GB modeli 469 TL, 960GB modeli 850 TL.
  • Toshiba TR200 480 GB modeli 294 TL.
Merak ettiğim konu Toshiba TR200 modeli bana oyun oynamak için yeterli midir? XPG modeli soğutucu ile geliyor Corsair MP510'da soğutucu bulunmuyor. Corsair MP510 ısınır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum M.2 500 GB, SATA olarak da 1TB düşünebilirsin, lakin bütçe varsa. M.2’lerle SATA arasında oyunda fazla fark olmadığı için, ben 1TB SATA alacağım. Belki 250'lik M.2’de alabilirim Windows için. Model olarak Samsung, tabii her şey bütçeye bağlı genel olarak. 😀

Arkadaş demiş, oyunlarda fazla fark olmuyor cidden. SATA SSD alıp daha fazla depolamaya katkı sağlayabilirsin. Samsung, Corsair ve Crucial öneririm ama Crucial'de BX500 serisi için fazla ısınma ile ilgili şikayetler var ona göre bak bence.

Samsung 860 QVO var 1TB fakat fiyatı 800 TL. İnsan 800 TL yi görünce ''O fiyata 3K okuma yazma hızında Corsair M2 SSD alırım'' diyor.
Şuan 960 GB MP510 ile Samsung QVO 1TB aynı fiyat bu nedenle Samsung oturmuyor bende. Sata olarak makul fiyatlarda önerebileceğiniz 1tb model var mı peki ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı