SSD mi alınmalı HDD mi?

Daha fazla  
Arkadaşlar benim bilgisayarımda 480 GB M.2 SSD var ama bana bu yetersiz geldiği için yeni bir disk alacağım. Eğer SATA SSD alırsam 480 GB'lık alabilirim ama HDD alırsam 1 TB aynı fiyata bulabilirim ya da bazen HDD almamı önerenler oluyor. Neden öneriyorlar? Yardımcı olur musunuz?

Arkadaşlar benim bilgisayarımda 480 GB M.2 SSD var ama bana bu yetersiz geldiği için yeni bir disk alacağım. Eğer SATA SSD alırsam 480 GB'lık alabilirim ama HDD alırsam 1 TB aynı fiyata bulabilirim ya da bazen HDD almamı önerenler oluyor. Neden öneriyorlar? Yardımcı olur musunuz?

HDD aldığınız için SSD'yi çıkartmanıza gerek yok.

Eğer GigaFiber tarzı bir internetin varsa ve sürekli indirme işlemi yapıyorsan eğer SSD almanı öneririm. Ama standart bir internetin varsa eğer HDD al doldur doldur geç.

SSD'ler daha uygun fiyatlara düşene kadar HDD ile idare edilebilir. Okuma yazma hızı yüksek olan HDD'ler var.

Hız isterseniz depolamadan depolama isterseniz hızdan fedakarlık etmelisiniz.

Ben de aynı duruma düşmüştüm. İkincil bir depolamayı ne için kullanacağınıza göre değişir bu. Ben fotoğraf, video, belge gibi depolama işlemleri için alana ihtiyaç duyuyordum. Bu yüzden HDD almıştım. Fakat ikinci depolamayı oyunlar veya programları kurmak için kullanacaksanız kesinlikle ssd almanız gerekiyor. fps ve performans düşüşü yaşarsınız hdd alırsanız.

Ben de aynı duruma düşmüştüm. İkincil bir depolamayı ne için kullanacağınıza göre değişir bu. Ben fotoğraf, video, belge gibi depolama işlemleri için alana ihtiyaç duyuyordum. Bu yüzden HDD almıştım. Fakat ikinci depolamayı oyunlar veya programları kurmak için kullanacaksanız kesinlikle SSD almanız gerekiyor. FPS ve performans düşüşü yaşarsınız HDD alırsanız.

Ben mesela biraz bekleyip piyasa yoklaması yapıyorum. 1TB HDD 500GB SSD var bende şu an. Ya 6TB HDD alacağım ya da 2TB SSD alacağım. Anakartımda yeterli soket var mı ondan bile emin değilim. Bir ara konu açıp onu da öğrenirim burada ondan sonra alırım. Ama asıl amacım eldekileri boşa çıkarmadan eklemek istiyorum.

Geri
Yukarı