SSD mi yoksa RAM mi alınmalı ?

FurErg

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistemimde 8GB ram bulunmakta. Sizce SSD mi almalıyım yok sa 8GB daha ram alıp 16GB mi yapmalıyım ?
Hangisinin sisteme daha fazla faydası olur, önerilerinizi bekliyorum.

Günümüz şartlarında oyunlar zaten 8GB ram istiyor ki bana göre 16GB ram ile 8GB ram arasında önümüzdeki 2-3 yıl pek fark olmayacak. Benim tercihim SSD olurdu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Günüzüm gelişen oyun teknolojisine ve oyun motorlarına baktığımızda birkaç sene için 8 GB bellek fazla fazla yeterli. Şu an için en mantıklısı güzel bir SSD almak olur. Samsung EVO 850 tavsiye ederim.

Teşekkürler, aklıma takılan nette izlediğim oyun inceleme videolarında kullanılan sistemlerde genelde hep 16GB ram bulunuyor. Bu nedenle bu konuyu açtım.

Teşekkürler, aklıma takılan nette izlediğim oyun inceleme videolarında kullanılan sistemlerde genelde hep 16GB ram bulunuyor. Bu nedenle bu konuyu açtım.

O videolarda hem ekran kaydı yapıyor, hem de daha yüksek FPS almaya çalışıyorlar. Bu yüzden 16 GB tercih ediyorlar. Fakat arkadaşların da dediği gibi, yanlış bilmiyorsam şu anki bütün oyunlar 8 GB RAM destekliyor. Önümüzdeki birkaç yıl içinde bu değişmeyecektir. Ayrıca şu an hala 2 GB RAM destekleyen oyun olduğunu düşünürsek 8 GB'ın da daha 7-8 yılı var. Sonra upgrade edebilirsin. SSD'ye gelecek olursak, evet. Ben de SSD diyorum çünkü hız için SSD'ye ihtiyacın var.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı