SSD model seçimi

bluetazy

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 7 7800x3D CPU
PNY RTX 4070 GPU
Scythe Ninja 5 İşlemci Soğutucu
HyperX Fury Renegade 2x16 GB 6000 Mhz Bellek
MSI x670 Gaming Plus MB
WD SN850 1 TB SSD
EVGA GQ 750 PSU
Meslek
Mekatronik Mühendisi
Arkadaşlar bilgisayarıma bir SSD daha almaya karar verdim. 3D NAND olması önemli biliyorum fakat çok fazla seçenek ve her seçenek için Google'da onlarca kötü yorum çıkıyor. Dolayısıyla neye bakarsam bakayım kötü bir model gibi duruyor. Tabi 860 EVO'yu ayrı tutuyorum. M.2 girişim halihazırda dolu. Sistemimde bir de 3,5 TB HDD var. Bir tane daha SSD ihtiyacım doğdu. 500 GB'lik duruma göre belki 1 TB'lik model almak istiyorum.

Seçeneklerim,
-Seagate BarraCuda Q1 SSD 960 Gb
-WD 500GB Sata Blue
-SanDisk Ultra 3D 500GB
-Kioxia Exceria 480GB
-Kingston HyprX Fury 480GB
-Inno3D 480GB

Bu işin içinde boğuldum kaldım. 450-550 TL aralığında bir SSD arıyorum. 750-800 TL gibi rakamlara ancak 1 TB olursa çıkabilirim. Yardımcı olabilecek arkadaşlara can-ı gönülden teşekkür ediyorum şimdiden.

Arkadaşlar bilgisayarıma bir SSD daha almaya karar verdim. 3D NAND olması önemli biliyorum fakat çok fazla seçenek ve her seçenek için Google'da onlarca kötü yorum çıkıyor. Dolayısıyla neye bakarsam bakayım kötü bir model gibi duruyor. Tabi 860 EVO'yu ayrı tutuyorum. M.2 girişim halihazırda dolu. Sistemimde bir de 3,5 TB HDD var. Bir tane daha SSD ihtiyacım doğdu. 500 GB'lik duruma göre belki 1 TB'lik model almak istiyorum.

Seçeneklerim,
-WD 500GB Sata Blue
-SanDisk Ultra 3D 500GB
-Kioxia Exceria 480GB
-Inno3D 480GB

Bu işin içinde boğuldum kaldım. 450-550 TL aralığında bir SSD arıyorum. 750-800 TL gibi rakamlara ancak 1 TB olursa çıkabilirim. Yardımcı olabilecek arkadaşlara can-ı gönülden teşekkür ediyorum şimdiden.

Seçeneklerim,
-WD 500GB Sata Blue
-SanDisk Ultra 3D 500GB
-Kioxia Exceria 480GB
-Inno3D 480GB

WD Blue ve SanDisk Ultra 3D aynı SSD'ler zaten. SATA versiyonları gayet iyidir. M.2'lerinde DRAM yok. Kioxia yeniden markalanmış TR200. HyperX Fury hakkında bilgim yok ama sorun çıkarmadığını duymuştum. Barracuda Q1 depolama amaçlı kullanılabilir. Inno3D hakkında bir bilgim yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı