SSD Nedir ve Ne İşe Yarar

Alone_Man

Kilopat
Merhaba Arkadaşlar. Ben Yeni Bir sistem toplıcam. Onun için her şeye karar verdim yalnız. Bu SSD halen çözemedim ne işe yaradığını ve bana karşı ne yararı dokunacağını ve Neden Gerekli diye kafamda kurcalıyıp duruyordum. Aklıma sizler geldiniz ben onun için sizlere bi soriyim dedim En Kısa zamanda yardımcı olursanız sevinirim.......

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba Arkadaşlar. Ben Yeni Bir sistem toplıcam. Onun için her şeye karar verdim yalnız. Bu SSD halen çözemedim ne işe yaradığını ve bana karşı ne yararı dokunacağını ve Neden Gerekli diye kafamda kurcalıyıp duruyordum. Aklıma sizler geldiniz ben onun için sizlere bi soriyim dedim En Kısa zamanda yardımcı olursanız sevinirim.......
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İzleyip bilgi edinebilirsiniz.

Arkdaslarin dediği gibi açılış ve kapanışta büyük değişkenlik oluyor. Oyunu ssd ye kurarsan ondada performans artisi olacaktır.

SSD sisteme gerekli. Eğer depolama önemli ise HDD al. Benim tavsiyem 120 GB SSD alman. Ayrı bir HDD alıp depolama amaçlı kullanırsın. Eğer imkanın var ise.

HDD her ne kadar da elektronik parça bulunsa da mekanik bir dik üzerine yazma yaptığı için hassas oldun dan ve depolama kapasitesi fazla ve uygun fiyatlı bir bilgisayar depolama birimidir. ( Benim kanaatim. )

SSD ise tamamen elektronik depolama biriminden oluşan, fazla alan kaplamayan ve HDD`ye göre daha sağlam olan depolama birimidir.
ve SSD okuma yazma oranları içerisinde elektronik parçalar dan dolayı HDD`ye göre daha hızlı çalışma olanağı sunar.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı