SSD önerisi

• Konuyu başlatan m47
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 22
  • Görüntüleme 584
Çoğu kişi o hatalar var diyor o yüzden dedim.

Bu forumda Samsung hariç her SSD için herkes bir şey diyor. SSD Plus serisinin sanıyorum zamanında bir sorunu olmuş diye Sandisk mimlenmiş fakat ben kullandığımdan yola çıkarak Ultra 3D'de bir sorun görmedim ve 540/520 civarlarında hız alıyorum.

Samsung kendini elbette kanıtlamıştır doğrudur paran varsa alırsın bir şey demiyorum. Ben en az 130 lira daha ucuz olan, kullandığım SSD hakkında yorum yapıyorum karar senin.

Kingston iyi markadır. SU600 serisine bulaşmayın bizzat pişmanım SSD alev alıyor resmen iyi bari sağlık sorunu falan yok.

Hocam verdiğiniz rehber çok işime yaradı şunu çözemedim ama IOPS değerleri A400'ün yazma: 35K.
Okuma:90K/Yazması düşük bu 2 SSD'ye aralarında en ucuz o oyuzden seçtim bu 3'ünden hangisi.

Sırasıyla:Samsung 860 evo/Sandisk Ultra 3D/A400
Rastgele Yazma (QD32)
90 K IOPS 84 K IOPS 35 K IOPS

Rastgele Okuma (QD32)
98 K IOPS 95 K IOPS 90 K IOPS
Eğer Samsung alabiliyorsaniz Samsung almanızı tavsiye ederim. Bendede 860 evo 256 gb lik versiyonu var. O yazdığım rehberde ki gibi araştırarak en iyisinin o olacağına karar vererek aldım. Benim yazdığım şekilde bir rehber yoktu birden fazla sitede gezerek videolar izleyerek ssd mi almıştım. O rehber de araştırarak öğrendiğim şeyleri toplu dursun faydası olsun diye yazdım.

Yeni konular

Geri
Yukarı