SSD Olmasına Rağmen Uygulamalar Geç Açılıyor

MustafaCem

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, öncelikle hayırlı ramazanlar. Konumuza geleyim, bilgisayarımda SSD olmasına rağmen Google, dosyalar vs. diğer uygulamalara geç açılıyor. Bir çözümü var mı?

Bilgisayar yeni fakat içindekiler biraz eski .

Longline ssd 120 gb . 35 gb boş alan var
Boş alanınız azalmış, sistemin yavaşlamasına sebep olur hocam. Ayrıca SSD hakkında çok iyi yorumlar görmedim. SSD değişikliğine gidebilirsiniz bütçeniz varsa tabi.

İşlemciniz de bu konuda çok büyük bir faktör,core 2 duo ya da celeron kullanıyorsanız yapacak bir şey yok.

Hangi SSD'yi kullanıyorsunuz? Ne kadar boş alanınız var?
Longline ssd 120 gb . 35 gb boş alan var
Birkaç program da ben ekleyeyim; HD Tune Pro ve Hard Disk Sentinel programları da güzeldir. Şahsi düşüncem en iyisinin CrystalDiskInfo olduğudur.

Windows güvenlikten sisteminizi taratın. Bu arada sisteminizin yaşı nedir?

Boş alanınız azalmış, sistemin yavaşlamasına sebep olur hocam. Ayrıca SSD hakkında çok iyi yorumlar görmedim. SSD değişikliğine gidebilirsiniz bütçeniz varsa tabi.
ssd yi alalı 1 ay falan oldu . İçindeki bi kaç oyun var HDD ye taşısam sorun çözülebilir mi
İçindekiler eski derken işlemci falan eski mi?
evet
SSD'nizin okuma yazma hızı düşük değil baktığıma göre. En iyisi programlardan SSD sağlığınızı kontrol edip virüs taraması yapmanızdır.
tamam yapacağım .
İşlemciniz de bu konuda çok büyük bir faktör,core 2 duo ya da celeron kullanıyorsanız yapacak bir şey yok.
i3 4.nesil işlemci

Bilgisayarında HDD var mı? Belki geç açılan uygulamalar HDD de olabilir çünkü sistemin hızlı açılıp uygulamaların geç açılması garip.

Geri
Yukarı