SSD olup HDD olmayan bilgisayarlar alınır mı?

Ahmet Burçak

Hectopat
Yer
Almus yes
İnternetten bilgisayar araştırırken en ucuzuna baktığımda SSD'si olan ama HDD'i olmayan bilgisayarlar görüyorum.
Bu bilgisayarlar HDD'i olanlara göre daha dezavantajlı olur mu?

Kısaca sadece SSD mi tek başına görevleri daha iyi üstlenebilir, yoksa HDD mi?
Burada dikkatimi çeken şey SSD'nin şekil olarak hard diskten çok küçük olması ve genelde hard diskin yanında ek olarak kullanılması.
Tek başına olursa daha yavaş olabilir ya da bilgisayar çalışmayabilir diye şüpheleniyorum.

oasdhdhh

Picopat
Makaleler
2
İnternetten bilgisayar araştırırken en ucuzuna baktığımda SSD'si olan ama HDD'i olmayan bilgisayarlar görüyorum.

Burada dikkatimi çeken şey SSD'nin şekil olarak hard diskten çok küçük olması ve genelde hard diskin yanında ek olarak kullanılması.
Tek başına olursa daha yavaş olabilir ya da bilgisayar çalışmayabilir diye şüpheleniyorum.
Benim aldığım hazır kasada sadece ssd vardı ve 1 yıldır sorunsuz kullanıyorum.

0x0

Kilopat
Yer
Edirne
SSD'lerin içerisinde mekanik bir parça olmadığı için daha küçük boyuttalar ve SSD'ler kendi başlarına kullanılabilir, SSD'ler boyutlarına göre pahalı oldukları için çoğu kişi 500 GB veya 1 TB SSD alıp yanına HDD aldığı için öyle bilgisayarlar görüyorsunuz, HDD daha yavaş ama boyutuna göre daha ucuzdur ve SSD'nin yanında depolama amacıyla kullanılıyorlar genelde. SSD tek başına olursa sistem çalışır, hızı da olması gerektiği gibi olur.

BadGamer

Centipat
Makaleler
6

Olmaz. Alınır. SSD daha iyi üstlenir. Küçük olmalarını sebebi mekanik olmamaları.

Mehmet Taban

Kilopat
Makaleler
13
Yer
Ankara
SSD'nin içine Windows kurulur ve HDD olmadan onu sorunsuz kullanabilirsiniz. SSD'nin fiyatı daha pahalı olduğu için (çünkü HDD'den daha hızlı) boyutu küçük tercih ediliyor. Yanına da daha ucuz olan HDD eklenip boyut sorunu gideriliyor genelde. SSD'nin boyutu size yeterse HDD'nin olmaması hiçbir sorun yaratmaz.

Yukarı