SSD PC boştayken tam yükte çalışıyor

berattarsln

Decapat
Daha fazla  
PC masaüstünde boştayken bile SSD tam yükte çalışıyor. Bazen mavi ekran alıyorum. BIOS'ta vs. ayarlı ama hiç SSD hızlı çalışmıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.
Ek Açıklama 2021-11-29 234429.png

Son düzenleme:
SSD'nin donanımları pek iyi gözükmüyor.
Crystal Disk Info ile sağlığına bir bakar mısınız?
Crystal Disk Mark ile de benchmark testi yapıp okuma/yazma değerlerini yorumlamak SSD'nin durumu hakkında bilgi verecektir.

Onları yaptım testler onlarda gayet güzel çıkıyor lakin normal çalışmaya geldiği zaman durum fotodaki gibi bir çaresini bulamadım
SSD'nin donanımları pek iyi gözükmüyor.
Crystal Disk Info ile sağlığına bir bakar mısınız?
Crystal Disk Mark ile de benchmark testi yapıp okuma/yazma değerlerini yorumlamak SSD'nin durumu hakkında bilgi verecektir.

Onları yaptım testler onlarda gayet güzel çıkıyor lakin normal çalışmaya geldiği zaman durum fotodaki gibi bir çaresini bulamadım
Kaç MB/s okuma yazma çıkıyor?
Bir de şimdi gördüm, fotoğrafta SSD çok geç tepki veriyor gözüküyor.
SSD'nin yazılımı varsa da Firmware Güncellemesi yapmayı deneyebilirsiniz.

Kaç MB/s okuma yazma çıkıyor?
Bir de şimdi gördüm, fotoğrafta SSD çok geç tepki veriyor gözüküyor.
SSD'nin yazılımı varsa da Firmware Güncellemesi yapmayı deneyebilirsiniz.
evet ssd yazılımını bulamadım okuma 450 yazmada o civarlarda ama kasmalar vs oluyor bilgisayarımda ssd markası hikvision

acaba bu sabah biosu güncelledim sürümü çok eskiymiş en son sürüme güncelledim aradakileride tek tek yüklemem mi gerekti ki şuan geri eski sürüme döndüm birkaç problem yüzündende sebep olabilir mi ki ?

evet ssd yazılımını bulamadım okuma 450 yazmada o civarlarda ama kasmalar vs oluyor bilgisayarımda ssd markası hikvision

acaba bu sabah biosu güncelledim sürümü çok eskiymiş en son sürüme güncelledim aradakileride tek tek yüklemem mi gerekti ki şuan geri eski sürüme döndüm birkaç problem yüzündende sebep olabilir mi ki ?
Yok sanırım. Yani iyi ama neden böyle oldu ki.

Yok hocam en güncel olanı indirseniz yeter. Yani biraz mantıksız olacak ama Chipset sürücüsünü güncellemeyi deneyebilirsiniz.

İstediğim bu değil. Yazdığımızı okuyor musunuz?
Bu linke girip indirin. Program açılınca ekran görüntüsünü atın.

diskinfo.png

İstediğim bu değil. Yazdığımızı okuyor musunuz?
Bu linke girip indirin. Program açılınca ekran görüntüsünü atın.
evet okuyorum arkadaşım testteki oranını göstermek istedim

Geri
Yukarı