SSD + RAM performans arttırır mı?

readers

Kilopat
Daha fazla  
i7-4500U 1.80GHz 2.40.
8 GB RAM.
GeForce 840M ekran kartı.

Bu özellikte ki laptopa SSD + RAM takviyesi yapmak performans arttırır mı, oyunlarda (Squad, R6) FPS değeri ya da bağlanma hızlarında değişiklik olur mu? Ona göre SSD+RAM almayı planlıyorum arkadaşlar...

iyi forumlar.

Bilgisayarın hızı şu dört faktöre bağlıdır;
SSD
RAM
İŞLEMCİ
ANAKART
Bilgisayarının hızını bu dört faktörden hızı en yavaş olan belirler. Yani hangisinin azami hızı en düşük ise bilgisayarın ulaşabileceği azami hız odur. Diğerleri istediği kadar yüksek olsun, bu değişmez.
Fakat bilgisayarlar her zaman yükseltilebilir olarak yapıldıkları için bu faktörler şuanki hızlarının daha fazlasını destekler nitelikte üretilirler.
Sonuç olarak SSD ve RAM takviyesi kesinlikle işe yarar dostum. Ben de birkaç hafta önce yaptım ve bilgisayarın hızı bayağı fark etti. Tavsiye ediyorum🙂👍
Yorumlarınız için teşekkürler, tavsiye edebileceğiniz notebook ssd markası modeli varmı aynı şekilde ram tavsiyelerinde bulunabilirseniz sevinirim

+ olarak ssd'yi cdrom'un oldugu bölgeye takacam, bunun yanında ssd kalıbı alacam da acaba girişlerinde sıkıntı olur mu, yani alacagım ssd cd-rom bölgesine uyumlu olur mu ?
Merhaba kardeşim. Ssd almak için ayırdığın bütçeyi de belirtirsen daha kolay yardımcı olabiliriz.
Ayrıca kaç gb ssd lazım onu da belirtirsen sevinirim.
Ssd yi cd rom yerine takmanı tavsiye etmiyorum açıkçası. Ssd nin performansını düşürür. Eğer bilgisayarın hdd ise hdd yi cd rom yerine takabilirsin ama eğer ssd ise sorun olmaz.
Ssd kızakları var 9 küsur inçlik ve 12 küsur inçlik (şuan tam hatırlayamadım o yüzden😅)
Bilgisayarının cdromuna bak kaç inçlikse ona göre kızak al. Bi problem çıkmayacak Allah'ın izniyle.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı