SSD sağlık değerleri diğer uygulamalarla uyuşmuyor

370335

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba CrystalDiskInfo'da sağlık değeri %97'de ama Samsung Magician'dan baktığımda orada değer sunmuyor ama tüm parçaların durumu iyi olarak görünüyor. Bu CrystalDiskInfo net değer sunamıyor herhalde.

CrystalDiskInfo net değer sunmaz. O kısım çok önemli değil. Vadettiği değerden kalan oranı söyler. Kendi uygulaması iyi diyorsa iyidir. Ayrıca kaç TB veri yazdınız?

100 TBW yazdım hocam. Ama hani bu 3.parti yazılımlar net vermemiyor yani.

@BadGamer

Son düzenleyen: Moderatör:
Tahmini sağlık değer mi bu 3.parti yazılımların sağlık değerleri hocam.

@BadGamer
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videoyu izlerseniz yardımcı olabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videoyu izlerseniz yardımcı olabilir.
burda tahmini veya öyle bir açıklama göremedim yani aradığım cevabı bulamadım siz cevaplayabilirmisiniz tahmini vesayre

@BadGamer

Burada tahmini veya öyle bir açıklama göremedim yani aradığım cevabı bulamadım siz cevaplayabilir misiniz tahmini vesaire.

Tahmini değil. Ama doğru da değil. Yani %100 doğru sonuç vermez. Şimdi bir SSD düşünelim, adı.
A olsun.
Bu A SSD'sini yapan marka, o da B markası olsun,
Diyor ki bak ben A SSD'sinin 1TB garanti yazma ömrü var diyor. Bu değer aşılabilir. Tam 1TB veri yazdığınızda arıza verecek diye bir şey yok. Bu garanti yazma verisini aklında tut lütfen. Bu CrystalDiskInfo buradaki garanti yazma ömrüne göre hesaplıyor. Yani orada %0 yazıyor diye A SSD'si ölecek diye bir kural yok. Umarım anlatabilmişimdir. Çok takmayın o değere.

Geri
Yukarı